Nemám nárok na dávky

niims
8. okt 2012

Momentálne som v Cz kde som zistila, že som tehotna az zaciatkom 23tt dovtedy som pracovala normálne na zmluvu cca 5 mesiacov. Ide o to , že na SVK som nepracovala iba som mala absolvovanú 4 mesačnú absolv. prax ktoru som ukončila skor prave z dovodu vycestovania do ČR. S priatelom sme sa rozhodli ostať tu lebo tu on pracuje v ČR, na svk nemáme dobré podmienky k zivote kedže sme z východu a tam je to mizerne.. avšak mne nevzniká nárok na materskú lebo niesom poistená 270 dní( to či sa mi počíta ta absolv. prax pochybujem) , na rodičovský príspevok na svk tiež nebudem mať nárok, lebo som bola posledne zamstnaná v ČR a otec je zamestnaný tu takže je tu akési centrum zájmu, na pôrodné nebudem mať nárok , lebo som sa nezúčastnovala prehliadok od 4 mesiaca ale az troška neskôr, tak načo mám vlastne nárok ? asi na nič čo je podľa mňa uplne zufaly stav. V ČR musim byt nahlásena minimalne 365 dní na cudzineckej polícii aby som mohla poberať hocijake socialne dávky a to tiež nesplnam.. normálne mám už nenormálne depresie z toho , že tu budem bez penazi... da sa to priatel zarobi aj na mna aj na babo ale ja nechcem aby drel ako kon... :((( Fakt neexistuje nič čo by mi pomohlo žiaden príspevok , dávka to kde sme ? a nie som jediná , čo tak dopadnem lebo aj známej tak nevyšlo uplne nič a behala po uradoch zo SR do ČR ako hlupa..

lesanka845
15. sep 2013

Ahoj, moja dcera porodila necely mesiac, ako sme sa prestahovali do CR, na SVK bola evidovana na up, okrem studia nikdy nepracovala a normalne tu v CR pobera rodicovsky aj pridvok na dieta. Dieta mala so slovakom, ale neziju spolu. Porodne dostala tiez, ale to som jej musela vybavit na Slovensku. Takze nezufaj, nic nie je nemozne. Tam, kde mas momentalne kraji u zaujmov, musis ziadat davky. Dolezite je , vybavit si zdravotne poistenie a povolenie k pobytu.

zarabajte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz