Nemám nárok na materskú. Budem mať nárok na príspevky?

danielka1982
14. mar 2012

Zdravím maminky.Som na čiastočnom invalidnom dôchodku.Neplatila som si žiadne DNP 270 dní a preto ani nemám nárok na materskú.Aspoň tak mi to povedali na SP.Nevedeli mi ani povedať či budem dostávať naďalej ten inv.dôchodok a zároveň aj rodičovský príspevok.Vraj som zvláštny prípad ale mám nárok na rodičovský príspevok.Vybavuje sa tiež pred narodením alebo až po narodení dieťatka?A budem mať nárok na príspevok a príplatok k príspevku pri narodení?Naposledy som také papierovačky mala pred 9 rokmi a vtedy bolo všetko inak a nebolo to také zložité.A nieje nič horšie ako keď sa chcete informovať na úradoch ešte pred narodením a tie úradníčky nič nevedia a vraj kde sa plaším,že decko ešte v bruchu.Ja len skrátka nechcem nič zanedbať.Vie mi niekto poradiť čo vybaviť pred a čo po pôrode a na čo mám a nemám nárok?

danar13
14. mar 2012

Ahoj danielka 1982, všetky štátne príspevky sa vybavujú až od dátumu narodenia dieťaťa.Samozrejme okrem materskej na ktorú ty nemáš nárok ak si nikde nepracovala alebo si nebola dobrovoľne pripoistená v SP.Na RP a ďalšie príspevky máš samozrejme nárok podľa zákona ako každá mamička, vybavuje sa to na ÚPSVaR.RP a rodinné prídavky od narodenia dieťaťa a jednorázový príspevok až po 28 dní dieťaťa, ktorú budeš musieť mať potvrdenú od lekárov.

cigaretka5
14. mar 2012

@danielka1982 ak si chodila pravidelene pocas tehu ku gynekologovi a potoms drobcom k pediatrovi narok mas

danielka1982
autor
14. mar 2012

@danar13
@cigaretka5 Ďakujem za odpovede 🙂

zalka
14. mar 2012

@danielka1982
Božeeeee ako klamú a zavádzajú na SP, samozrejme budeš mať nárok na invalidný dôchodok, ten nemá nič spoločné s materskou ani rodičovskou dovolenkou , tak isto ako nemá nič spoločné s PNkou ... hrozné som znechutená z úradníčok na SP.