Neplatená rodičovská dovolenka aj v prípade navštevovania škôlky?

jumonika
2. mar 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať dá sa vybaviť aj neplatena rodičovská dovolenka aj keď je dieťa umiestnené v škôlke?. .ďakujem ,a radu....

maciatkolulu
2. mar 2020

@jumonika tu je také neskutočne množstvo diskusii o tom, je aj Google. A nevolá sa to neplatná rodičovská dovolenka, ale osobná celodenná starostlivosť o dieťa do šesť rokov. A môže byť v škôlke na 4 hodiny

mogaa
2. mar 2020

@jumonika dá sa vybaviť, ale ak ti prídu na to že máš dieťa v škôlke na viac ako 4hodiny, môžu ti dať doplatiť zdravotku za to obdobie...podmienka je dieťa v škôlke len na 4hodiny....

jumonika
autor
2. mar 2020

Ďakujem pekne za radu viem že na 4 hod ale skúšala som či nieje náhodou aj iná možnosť ... Ešte raz dakujem

lenuliatko84
2. mar 2020

@jumonika moj je normalne v skolke a som na neplatenej.ale viac je doma ako v skolke,ked je stale chory

veronikaszabova
2. mar 2020

@lenuliatko84 no to je jedno, ze "je viacej doma ako v skolke". Rozhodujuce je, co mas v papieroch o prijati dietata do MS. Ak budu robit kontrolu a pridu ti na to, za cele obdobie, co si na neplRP si zaplatis zdravotnu.

evittam
2. mar 2020
sofia1
3. mar 2020

@maciatkolulu môžem sa ta opýtať,či si matka môže nájsť prácu na 4 hodiny?

evittam
3. mar 2020

@sofia1 Ano ale potom uz nie si na neplatenej, nakolko odvody plati zamestnávateľ a ty.

sofia1
3. mar 2020

@evittam aha a keby som chcela dať dieťa na 4 h zo začiatku do škôlky a ja na 4 hod.do práce,tak to by sa asi dalo,nie?

veronikaszabova
3. mar 2020

@sofia1 preco by sa nemalo dat? Mozes aj na cely den dat dieta do skolky a ty na 4h do prace. Nakolko ty, ked pojdes do prace, stracas status osoba starajuca sa o dieta do 6r.

maciatkolulu
3. mar 2020

@sofia1 nerozumiem, prečo chceš ísť do práce na štyri hodiny a byť evidovaná ako osoba starajú a sa o dieťa do šesť rokov?

evittam
3. mar 2020

@sofia1 Ved áno da sa to ale skus čítať co píšem. Uz budes zamestnanec.

sofia1
3. mar 2020

@evittam ok a co je lepsie pre mma do budúcna k dôchodku....byť na úrade práce alebo ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 r.?