Neschválený predĺžený rodičovský príspevok a postúpenie odvolania do Bratislavy

ludanis
22. dec 2023

Ahojte maminky, chcela som sa opytat tych, co davali po neschvaleni o predlzeny rodicovsky prispevok odvolanie a prisla im odpoved, ze to podstupuju do BA, aka im prisla odpoved 🙏

alickapusinka
22. dec 2023

A aké ma problémy tvoje dieťa. Teraz nie vždy schvaľujú teraz to berú prísne.

ludanis
autor
22. dec 2023

@alickapusinka ahoj no velke 🤷‍♀️ od narodenia ma uz 5.operacii za sebou, do 2.rokov a 3.mesiace mala od narodenia vyvod a pred tristvrte rokom je vyoperovali cele hrube crievko, funguje len na tenkom a kaka 7-10x denne, nonstop zapareniny, nepribera a stolica je iba riedka ako voda, hustu uz nebude mat nikdy no je to narocne. Chodime do BA do NUDCH aj doktorka dala odporucanie na predlzenie a tu v Poprade na 2x zamietli a poslali tam, tak snad su tam odbornejsi znalci ako u nas 🤦‍♀️ este som rozmyslala, ze tam po sviatkoch zavolam do BA a dolozim aj fotografie

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alickapusinka
22. dec 2023

@ludanis debili pokiaľ to nezažijú tak nevedia čo to je. Asi ju bude treba ísť ukázať. Ja by som zavolala do TV nech prídu a urobia reportáž. Nechápem raz ak sú papiere že je ťažko chorá tak automatický by to malo byť. Nemá náhodou chodiť do škôlky otázne kde by ju vzali. Katastrofa nedaj sa mne sa chce plakať. A správajú sa ako keby to išlo z ich výplaty a popritom to ide zo štátneho. MY s mužom sme zažívali tiež peklo my sme mali postihnutú dcérku tiež už žiaľ zomrela ale čo sme zažívali čo sa týka úradov to čista katastrofa.

nikha2809
22. dec 2023

Nemyslíš vážne, že na toto neschválili 🤦 strašne, držím vám palce aby to vyšlo.

nikasmile
22. dec 2023

@ludanis fuha tak toto keď ti zamietli je asi niekde problém. Budeš musieť veľa pootravovať a nenechať sa odbiť. Vydokladovať naozaj všetko čo sa dá. Mrzí ma to, že takéto opodstatnené prípady zamietnú a schvália po známosti kadekomu (poznám viaceré).

ludanis
autor
22. dec 2023

@nikasmile ďakujem krásne za podporu 🙏 toto poznám aj ja, preto som rozhodnutá bojovať. Každé dieťatko, ak niečím trpí je hrozné, ale nieje možné, že napr.atopický ekzém schvália a takýto závažný stav zamietnu. Budem tam volať po sviatkoch a chcem doložiť aj fotografie

ludanis
autor
22. dec 2023

@alickapusinka toto je najhoršie, že ju nechceli ani vidieť. Keby aspoň na rok, ale vôbec nič? To je neskutočné. Mám číslo na pani z BA, čo nás bude pravdepodobne aj vybavovať, tak musím zabojovať, lebo už teraz čerpám PN

timilv
22. dec 2023

@ludanis to je až neuveriteľné, že na toto neschválili... Kamarátke schválili na prvýkrát a to jej malá má "len" alergie a býva trochu častejšie chorá... Fakt nechápem podľa čoho to posudzujú

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka111
22. dec 2023

@ludanis tak toto snáď nemôže byť ani pravda, pri takýchto dg neuznali predĺženie??? Píš odvolanie, to čo za hlupáka to zamietol? Toto normálne medializovať treba. Držím palce, aby sa spamätali a priznali ti ho ale hlavne prajem veľa zdravia dcérke 🙏❤️

alickapusinka
22. dec 2023

@ludanis chorá spoločnosť trvaj na tom že s ňou tam pôjdeš ju ukázať. Však to je hlúpy človek ktorý to zamietol normálny človek podľa papierov nezamietne. Našim čokoládovým spoluobčanom dajú hned. Nedaj sa prosím bojuj aby si dostala čo patri tvojej dcérke.

ludanis
autor
22. dec 2023

Uvidim co sa nam podari vybavit. Mam pocit, ze to schvaluju podla nalady. Niekomu schvalia bez problemov nezavaznu diagnozu a take deticky, co tu opateru naozaj potrebuju, tu moznost nedostanu

dadis
25. dec 2023

@ludanis Drzim palce ❤️..ja neverim, ze vam to neschvalili 😟. Tiez mam s Upsvar svoje skusenosti.

ludanis
autor
11. jan 2024

Ahojte ❤️ ďakujem za podporu 🙏 v Poprade mi to na druhýkrát zamietli, podstúpili to do BA a tam mi to v plnom rozsahu schválili do 6.rokov 🙏🍀 ak budete niečo takéto niekedy riešiť, nenechajte sa odradiť. Ak by som nebola taká priebojná a stiahla sa pri prvom zamietnúti, bola by som doma bez roboty a akýchkoľvek financií, len aby som mohla byť pri malej

pe_mi
11. jan 2024

@ludanis to už by som do reflexu dala na Markízu váš príbeh!!keby neschvalili.tak to je super.peniažky sa zídu.veľa zdravia 👏👊💪

danielahamar
19. feb 2024

@ludanis Ahoj, ak môžem, píšem súkromnú