Neskorší nástup na materskú

myleontina
22. máj 2015

Kočky prosím Vás, riešime momentálne hypotéku, neviem, koľko bude trvať vybavenie, poradkyňa sľúbila, že do 5 týždňov to určite budeme vedieť mať vybavené, len, som teraz 29+6 tt, čiže to bude ltt ,ak musím nastúpiť v 34tt- môžem požiadať lekára, aby mi dal aspoň o týždeň neskorší nástup na MD? alebo aby mi posunul TP ? lebo nie je povinnosť nastúpiť na MD predsa.... máte s takým niečim prosím skúsenosti? 😕

dena1973
22. máj 2015

@myleontina Podla zakona je nastup na materske, ak PP trva, 6 az 8 tyz. pred pravdepodobnym terminom porodu. Mozes nastupit aj neskor, ale bude materske kratene... Ak bude gynekolog ochotny posunut termin porodu a ty nastupis predne 6 tyz. pred pravdep. porodom, tak ziadne kratenie nebude...

maria117
22. máj 2015

@myleontina co ma vybavovanie hypoteky spolocne s MD? Ved posudzuju Ta podla datumu podania ziadosti. Pocas MD mozes ist do banky podpisat papiere... A tych 5 tyzdnov nie je akosi vela? Teda neviem, co vsetko este nahanate, ale nam povedali,ze ked su uz vsetky papiere, tak 2 tyzdne, max 3,ale ze niekedy aj este skor. Tak drzim palce ☺

myleontina
autor
23. máj 2015

@maria117 tak pevne dufam, ze to nebudu nejako kontrolovat na socialke... 26.6. by som mala nastupit na MD najneskor podla mojich vypoctov... 5 tyzdnov je taky ramce iba, nemame vybavene praveze vsetky papiere, posudky , zmluvy, vecne bremena, atd, je toho mrte, ale tak pevne verim, ze to nejako zvladneme

@dena1973 hej hej, tiez si myslim, ze ak by mi dal neskorsi TP, ze by to nemusel byt problem 🙂

maria117
23. máj 2015

@myleontina nechapem,co by mali kontrolovat na socialke? myslis kontrolu zo socialky? Ale ved nebudes PN, ale na materskej, mozes chodis kde chces. Ci si myslis,ze celu matersku nemozes nikam chodit? Praveze budes nie len po lekaroch,ale i s drobcom na prechadzky a kade tade.... alebo co by mali kontrolovat? Akosi nechapem, preco by malo byt to, ze nastupis na MD problemom.

myleontina
autor
23. máj 2015

Nie nie,inak som to myslela,ze ak budem na materskej-rwodicovskej,tak nedostaneme hypoteku,lebo budeme mat nizsi prijem @maria117

lencika1
23. máj 2015

@myleontina kym sa MD dostane do systemu je to minimalne dalsi mesiac... my sme boli teraz riesit hypo nastup na MD 29.4 a este to nemali v systeme

maria117
24. máj 2015

@myleontina oni by ta mali posudzovat podla datumu podania a vtedy pracujes.

myleontina
autor
24. máj 2015

@maria117
@lencika1 ja tam aj tak asi uz vlastne pojdem to podpisovat s brusiskom 😀 tak pevne verim, ze to nebudu riesti... dakujem 🙂

lencika1
24. máj 2015

@myleontina im to je jedno hlavne zober hypoteku podpis a plat ine ich nezaujima .. 😀