icon

Od čoho záleži výška príspevku na materskej dovolenke a ako dlho trvá?

avatar
mbamb
22. jún 2011

Mamičky aj budúce mamičky viete mi dať nejaké info ako je to teraz s materskou? Je rovnaká alebo to záleží od odprac.dní/rokov... A ako dlho trvá materká? Ďakujem 🙂

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb tusim predlzili matersku z 28 tyzdnov na 34 ale tym som si nie celkom ista,a dostavas 60 percent z platu.A rodic.prispevok dostavas 190 eur ak mas za posledne 4 roky odprac.aspon 270 dni.

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 A beru do uvahy pracu na dohodu? Asi ani nie, ze?

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb no na dohodu nemas odvadzane odvody,ide op to aby si mala tych 270 dni platene nemocenske poistenie,doteraz to bolo tak ze ti co nerobili mali 190 a ti co robili mali 256 eur ale to sa zmenilo a od januara mali vsetci 190 eur a teraz to budu mat len ti co robili,ostatni menej ale neviem ti povedat ze kolko.

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 Fiha tak to mi asi nevychadza... to znamena, ze budem dostavat ani 190eur ?

avatar
janka0007
22. jún 2011

a ty zrejme budes od zaciatku dostavat rodicovsky prispevok ci nie?

avatar
lensam
22. jún 2011

urcite za posledne 4 roky? nie nahodou za posledne 2 roky?

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 Ved to, ze ja vobec neviem .. este som sa nejak o tom neinformovala

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb no svagrina tiez nastupuje na matersku a bavila som sa s nou o tom ze rodicovsky budeč menej ako doteraz a ona vravela ze ked ma odpracovane tak bude mat tych 190 eur.

avatar
janka0007
22. jún 2011

tusim ze za 4 roky prednedavnom o tom vraveli v telke.

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb myslim ze ked si pracvovala doteraz na dohodu tak budes poberat rodicovsky aj kolegyna tak bola.

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 rok a 2mesiace som bola na dohodu a dalsi polrok na zmluvu no a potom som sla na PNku a stale som ... no myslela som, ze nieco viac prihodia 😒

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 a kolko sa dostava rodicovsky prispevok?

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb a ked si na pn tak ti normalne pklatia odvody?ako dlho si uz pn?a predtym si nebola zamestnana na zmluvu?teraz som to pozerala a este to asi nieje schvalene ale ze na polovicu chcu znizit rodicovsky,teda tym co neboli zamestnani,ale nemusia to schvalit,a je to za posledne 4 roky nie 2.

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb 190 je rodicovsky,uvidime ci to znizia tym co nepracovali.mala by si sa ist spytat v robote ze ci mas narok na matersku alebo nie,to mas najistejsie.

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 Na zmluvu nie, iba teraz ten polrok. Vlastne ani nie polrok lebo ma zamestnali 1.10.2010 na dobu urcitu do 30.3.20 a na PNku som isla 3.2.2011. PNku mi uz teraz plati socialna positovna a idu mi odtial vsetky odvody.

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb aha tak ale na zmluvu si teda pracovala len tych 5 mesiacov,a uz ti zmluva skoncila?ak ano tak zrejme nebudes mat narok na matersku len na rodic.prispevok.

avatar
janka0007
22. jún 2011

neviem,neviem ti poradit ako to je ked si na pn a vsetko zi plati soc.poistovna nikdy\ som na pn nebola 😅 asi by si sa ozaj mala ist spytat deo prace.

avatar
mbamb
autor
22. jún 2011

@janka0007 No dali mi vypoved pocas PN takze zmluva skoncila. Ďakujem za info 🙂

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb no tak neviem,neviem ci sa pocita aj to ked ti socialka plati odvody,asi nie.tak asi budes poberat rodicovsky to je tych 190-zatial.

avatar
janka0007
22. jún 2011

@mbamb je tu tema dobrovolne nemocenske poistenie,skus sa tam spytat bab,ci sa to pocita ked si na pn a odvody ti plati soc.