Odchod z práce na materskú dovolenku

6. mar 2024

Ahojte, mam otazku, zvykne sa nosit nieco kolegom pri odchode na MD?? (Myslim kolace )
O mesiac budem koncit ,resp pojdem na MD a neviem rozmyslam. jedna kolegyna uz vo firme isla na matersku ale to bola corona doba cize sa do prace ani nechodilo resp vsetci sme boli na home officoch. A ja neviem ci sa to patri alebo netreba.

lenuska9999
6. mar 2024

Veď ide o to aké máš vzťahy na pracovisku

autor
6. mar 2024

@lenuska9999 take normalne by som povedala..ale zas nelucim sa s nimi predsa ved idem iba na MD , potom sice planujem hned druhe a zmenu prace ale to nik nevie😄

autor
6. mar 2024

Ale ako som pisala vztahy mame take neutralne pracujem vo firme cca 6 rokov ale dost ludi sa aj pomenilo za ten cas a nie so vsetkymi som tam tak dlho. Nechodime po praci,resp ja som neni ten typ co ide po praci s kolegami si niekam sadnut a tak cize az take blizke vztahy nemame.

milanemila
6. mar 2024

Ked som isla na MD zobrali ma kolegovia na rozluckovy obed a dali mi aj darcek pre babo. Ja som doniesla kolaciky a nejake slane. Mali sme dobre vztahy, takze to ani z jednej strany nebolo nejake nasilu z povinnosti.

lenkahvh
6. mar 2024

zvykne sa robit rozlucka, my nevieme, ake mate zvyky, kolko vas je atd, u nas v byvalej praci dostavala buduca matka aj paradnu vysluzku vzdy, vela sa jej vyzbieralo aj pokupilo darcekov pre mrna atd - takisto pri inych prilezitostiach

ak to tak nemate zauzivane, a nemas blizke vztahy tak maximalne dones dake kolaciky a dake pagace a vybavene

je skoda, ked je vela ludi a vztahy nie su pestovane aj takto inak, mne sa to paci velmi, utuzuje to riadne

lexie321
6. mar 2024

Ja to plánujem tiež ako ty že MD a potom už ani nenastúpiť. Som v práci 7 rokov ale nebudem nič nosiť ani som to nikomu okrem šéfa a jednej kolegyne, ktorej sa oznamuje absencia nehovorila. Tiež sa u nás dosť pomenilo a okrem pracovných veci s nikým nemám nič tak načo? Osobne dúfam, že ani oni ma nebudú nútiť na nejaké "rozlúčkové" veci lebo z priveľkej pozornosti od cudzích sa vždy cítim trápne.

autor
6. mar 2024

@lexie321 som na tom uplne rovnako ako si to napisala🫣😄 u nas v praci je nas dokopy 11 v kolektive ...ale mame aj home office a nikdy niesme se vsetci naraz v praci...takze je to take no...neviem
Min.rok som mala svadbu doniesla som svadobne kolaciky aj vino ..a teda ani mi vsetci nezagratulovali..tak co ti poviem...no nechce sa mi uz moc nic nosit

marca12
6. mar 2024

Ja by som doniesla nejake pohostenie na rozlucku

mk1111111111
6. mar 2024

Ved nieco drobne prines, nezrujnuje Ta to a budu na Teba v dobrom spominat

lindus_esterka
6. mar 2024

U nas vždy oslavenec donesie chlebicky/kolac / obcerstvenie, pri odchode by som to riesila rovnako. Ak kolegovci vedia, kedy je tvoj posledný deň tak ti predpokladam tiez nieco na rozlucku kupia, preto asi lepšie neprist s prázdnymi rukami

autor
6. mar 2024

a co myslite ze by bolo vhodne, kupeny nejaky mix kolacikov z cukrarne, alebo napr. domaci cheesecake? chlebicky skôr nie to u nas nik nenosi ani na narodeniny

lindus_esterka
6. mar 2024

Sla do by som do domáceho, ak mas overeny recept na taky co vzdy kazdemu chuti ale len ak kazdemu vyjde - ja v klasickej gulatej tortovnici robim pre max 8 ludi. Inak by som kupila mix v dobrej cukrárni