Návrat do práce po rodičovskej dovolenke a nový majiteľ firmy

amstelko
14. feb 2019
Ahojte. Idem si ku vam pre radu.Pred odchodom na matersku dovolenku som vo firme pracovala 20 rokov. Momentalne som na rodicovskej dovolenke. Z miesta sidla firmy som sa odstahovala 350 km a pracu, ktoru som vykonavala by som v sucasnom bydlisku vykonavat nemohla, ale inu ano, nakolko sa jedna o pracu v pozravinarskom rezorte, ale tu som ja nerobila, pred odchodom na matersku. Pred nastupom na rodicovsku, mi volala pani z personalneho, aby som si napisala ziadost o vycerpanie, alebo preplatenie dovolenky/to si presne nepamatam o co konkretne/. A potom pojdem na rodicovsku. Ja som si to ale nenapisala, nakolko mi bolo povedane, ze ak by som po rodicovskej isla na urad prace, mam si tu dovolenku dat preplatit potom po jej skonceni a prispevok z uradu prace mi vyjde ovela lepsie. Firmu vsak kupil novy majitel, teraz sa bojim, ci som urobila dobre. Vie mi v tom niekto poradit?Dakujem pekne
joja101
14. feb 2019
tak majitel s tymto podla mna nebude mat nic, to zalezi od toho ci sa zakony nezmenili odvtedy vies
silvusias
14. feb 2019
Presne tak ako ti napísala @joja101. Zamestnávateľ sa riadi zákonom, takže pokiaľ sa v tejto sfére nič nezmenilo, tak on s tým nemá nič

Tu začni písať odpoveď...

Odošli