Odňala som rodičovský na staršiu dcéru. Prišla som aj o prídavok?

sisticka1515
6. nov 2015

Dobry den, prosim Vas vie mi niekto poradit?
mam dve deti. Na starsie dieta poberam rodicovsky prispevok 203.20 eur plus pridavok na dieta 23.52 eur na druhe mladsie poberam iba pridavok na dieta 23.52 eur dokopy mi to vychadza cca 250.24 eur. Dnes som bola na urade v trencine a tam mi povedali aby som si dala odnat rodicovsky prispevok na starsiu dceru a spiatocne nahlasila novy rodicovsky na mladsiu dceru. Starsia dcera bide mat 12.2.2016 3 roky, mladsia sa na4odila teraz 16.7.2015. A teraz mam otazku ked som zrusila rodicovsky na starsiu dceru nasledne nahlasila rodicovsky na mladsiu dceru bude mi chodit na starsiu dceru stale ten pridavok na dieta 23.52 eura? takze bude mi chodit cely rodicovsky s pridavkom na obe deti v sume 250.24? alebo uz iba v sume 226.72 eura? Este pred odnatim rodicovskeho na starsiu dceru mi bol mesiac oktober mi prislo 250,24 eura.
Neviem ze ked mi povedali aby som odnala rodicovsky prispevok na jednu dceru 203,20 ci som s tym neodnala aj pridavok na nu 23.52??
velmi pekne dakujem za radu.

iukas
6. nov 2015

ahoj, rodicovsky prispevok a pridavky na dieta su dve rozne veci. pridavky budes dostavat tak ako doteraz na starsiu aj mladsiu, len rodicovsky prispevok sa presunie na mladsiu, kedze starsia dovrsi 3 roky.

maciatkolulu
6. nov 2015

Preco nepoberas matersku? O pridavky urcite neprides.