Odňatie rodičovského príspevku - dátum

lauzibr
8. feb 2021

Caute ak je tu niekto kto sa tomu rozumie budem velmi vdacna za radu.
Od 1.2.2021 som evidovaná na urade prace, od 2.2.2021 chcem zaziadat o davku v nezamestnanosti a zároveň od 2.2.2021 chcem odnat RP a prihlásiť ho na partnera od 1.3.2021. Na upsvare mi ale tetušky kazu odnat RP od 1.2.2021. Je na to nejaky zákon? Mam narok ho odnat az od 2.2.2021 a tym neprijst o RP za február ?
Dakujem

lucka_ke
8. feb 2021

pretože nárok na podporu ti vznikol odo dňa zaradenia do evidencie na úrade práce, už to neobabreš, mala si sa evidovať neskôr

lucka_ke
8. feb 2021

ale teda ak partner nejde na MD tak vám to môže byť jedno, aj tak by ste dostali len jeden RP za február

abby11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abby11
8. feb 2021

@lauzibr pokiaľ ti bude vyplatený RP za mesiac február, nebude ti môcť byť vyplatená podpora za mesiac február. Budeš môcť požiadať o vyplácanie podpory v nezamestnanosti až od 1.3.2021.
https://www.upsvr.gov.sk/se/oddelenie-sluzieb-p...

lauzibr
autor
8. feb 2021

@abby11 ukazuje mi ze stránka nebola nájdená. Urcite je to takto? Pretoze vela žien tu na mk písalo ze si odnali RP aj v polke mesiaca

lucka_ke
8. feb 2021

áno aby partner dostal materskú ( za skoro celý mesiac) a ona ešte rp za celý mesiac, lebo ten sa nekráti, ale väčšinou nastupovali späť do práce nie na úrad práce

lauzibr
autor
8. feb 2021

@abby11 prikladám foto, nejde mi to:(

@lucka_ke Takze ak chapem spravne musim si nechat odnat RP od 1 dna v mesiaci aby som dostala podporu za ten mesiac.

Dakujem vam🙂

abby11
8. feb 2021

@lauzibr ja keď kliknem ide, záhada 🙂

lauzibr
autor
8. feb 2021

@abby11 ja mam blby iPhone na tom nic nejde. Ale Dakujem ti moc uz rozumiem

abby11
8. feb 2021

@lauzibr O podporu neprídeš len ju budeš poberať o niečo neskôr.

andreagartnerova
9. jún 2023

@lauzibr prosím ťa, viem že to je stará téma, ale predĺžilo sa ti vtedy poberanie podpory? Neprišla si o ňu keď si mala akože rodičak ešte?