Opatrovanie/predĺžený rodičovský

keisha1980
30. jún 2023

Ahojte, chcem sa opýtať kto má skúsenosť. Či sa dá popri opatrovaniu starého človeka - predĺžiť rodičovský príspevok. Viem, že to posudzuje lekár. Môj dedko má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, synček taktiež. Má len 2.roky. na dedka som si začala vybavovať opatrovanie. Mám obavu, že keď budem chcieť žiadať aj na synčeka - tak to zamietnu. Práve kvôli tomu, že opatrujem dedka. Má s tým niekto skúsenosť? Pomôcť chcem aj jednému aj druhému. Dedka mi je ľúto a cítim úctu pomôcť. Synček bude potrebovať moji pomoc dlhodobo tiež. Ďakujem za rady

zuzuliennka1
30. jún 2023

@keisha1980 to by sa malo dat, nasla som teraz namatkovo na nete niekolko prispevkov, ze niektore zeny tak poberaju. Ide o zvysenu starostlivost o dieta, to nijak nesuvisi s opatrovanim stareho rodica. Nemalo by sa to vylucovat vzajomne

ico1308
8. júl 2023

@keisha1980 ahoj máš nejaké nové informácie?ja mam dcérku ktorá bude mať v auguste 3 roky a zvažujem vybaviť predĺžený rodičovský zo zdravotných dôvodov a neviem ci budem môcť mať aj predĺžený príspevok aj opatrovateľský na babku o ktorú sa momentálne starám a haldam na to odpovede a nenasla som zatiaľ ďakujem za radu