Osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov

13. jan 2023

Ahojte, muž ide na materskú so starším dieťaťom, ja idem zas s mladším byť (budeme spolu doma). od pondelka už budem mať zrušený rodičovský príspevok, ale ešte mi ho vyplatia vo februári celý. ale zaujíma ma , či a kedy sa mam nahlásiť na zdravotnú poisťovňu ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov ? som ešte do konca januára vedená ako poistenec štátu, osoba na rodičovsekj dovolenke ? papier o zrušení rodičovského mi príde vraj až koncom februára.

mogaa
13. jan 2023

píšeš dosť nezrozumiteľne...ak ideš s mladším koľko má rokov? osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov môžeš byť od 3-6rokov veku dieťaťa.....

zildo
13. jan 2023

Koľko rokov majú deti?

barboritta
13. jan 2023

Ideš do zdravotnej poisťovne nahlásiť sa ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a rovnako aj na sociálku.To je všetko

nikpa
13. jan 2023

@barboritta prečo aj na sociálku? Pýtam sa lebo ja som sa tak bola v decembri pýtať na úrade práce kde sa mám takto hlásiť keďže už mi končí RD a zostávam ešte doma. A panička mi tam povedala, že len na zdravotke, tak som aj urobila. Na socke som nebola.

barboritta
13. jan 2023

@nikpa počkaj, jasné,ja som tam bola pre iné,ale súviselo s materskou.Toto sa robí automaticky

autor
13. jan 2023

@mogaa starsi ma dva roky a mladsi má 6 tyzdnov. len mne nevysla materska. doteraz som poberala rp.

autor
13. jan 2023

@barboritta a co treba zaniesť na zdravotnu ? a mám tam isť už toho 16teho ked muz nastupuje na matersku ?

luliu
13. jan 2023

@mogaa to nie je pravda

luliu
13. jan 2023

Áno treba ísť nahlásiť sa k dátumu, keď muž nastupuje na materskú

autor
13. jan 2023

@luliu dakujem. a tlacivo ? alebo čo treba ? patram po nete a akosi neviem čo a rozhodnutie o skončeni rp mo pride až o mesiaca a pol

sbmlm
15. jan 2023

Muz tiez nastupoval na MD 2.5. a ja som sa nahlasila do zdravotnej ako osoba starajuca sa o dieta do 6rokov. Papiere som si zhanala skor, lebo som nechcela nic nechavat na poslednu chvilu, ale aj tak som vsetko vybavila az v den nastupu muzovej MD, ale mala som uz aspon tlaciva.
2.5. som sla na urad prace, odnat si rodicak, dali mi tam aj nejake tlacivo o odnati, ktore musel manzel dat k ziadosti k MD. A co sa tyka zdravotnej, tak ten papier, ze som si odnala rodicak prisiel do tyzdna a s tym som sla na zdravotnu. Na zdravotnej som tiez vypisovala papier. Ak mate este nejake otazky mozte mi napisat ip...