Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ostane mi rodičovský príspevok ak sa sťahujeme do Nemecka?

canadamaja
16. dec 2018

Ahojte neviete mi poradit ak manzel ide pracovat do nemecka a ja tam idem iba s nim nebudem pracovat ani nic iba tam budem s detmi musim si tu zrusit rodicovsky prispevok? lebo asi este nebude mat manzel narok ziadat tam hned nieco na deti dakujem za odpoved

malinajahoda
16. dec 2018

@canadamaja ako je staré dieťa? Si tu na SK stále zamestnaná?

comika
17. dec 2018

@canadamaja mal by ti zostat, pokial budes mat nadalej trvaly alebo prechodny pobyt na SK. Do 3 rokov dietata.

canadamaja
autor
17. dec 2018

nie ja som tu ani predtym nebola zamestnana bola som v zahranici ale uz som tu 2 roky druhe dieta ma rok a ano stale tu budem mat trvly pobyt takze nemusim ani chodit na urad nic nahlasovat ?

comika
17. dec 2018

@canadamaja a uz poberas na neho ten rodicak, ze? Ak ti uz schvalili, dovod na zrusenie je iba vek dietata a smrt. Ale najlepsie urobis ked sa pojdes spytat na UPSVaR, lebo mozu to individualne posudzovat.

canadamaja
autor
17. dec 2018

ano uz ho poeberam .

canadamaja
autor
17. dec 2018

este viem ze rodicak musi matka zrusit ak manzel nastupuje na matersku

malinajahoda
17. dec 2018

@canadamaja v DE vyplácajú rodicak len do 1 roka dieťaťa.

kredog
17. dec 2018

Rodicak je vyplacany len ak je dieta s matkou na Slovensku. Ked sa urady dozvedia ze muz je v de, a zistia to, pretoze nemecke urady si budu zistovat na sk, zrusia ho. Len neviem ci spetne sa vracaju peniaze. Ja som musela dokladovat podrobny vypis od deckej lekarky, kedy som tam bola s detmi, preventivky, odborne vysetrenia.

comika
18. dec 2018

@kredog kamoske vyplacali do zahranicia na obe deti rodicovsky. Zila dlhodobo v zahranici ale trvaly pobyt mala na SK. Urady o tom vedeli a vsetko bolo ok, kedze bola v EU.

canadamaja
autor
18. dec 2018

ok dufam ze to bude aj moj pripad dakujem

comika
18. dec 2018

@canadamaja ale vyplacali na Slovensky ucet

canadamaja
autor
19. dec 2018

to mi nevadi 🙂

kredog
21. dec 2018

@comika mne jasne povedala,ze vyplacaju len ak su na slovensku, ak su v zahranici,maju si zaziadat tam. Muz bol v holandsku a tam si zas ziadali potvrdeni o pobyte od slovakov, takze velmi som klamat nemohla

tdalenka
1. jan 2019

Na rodicovsky ti narok zanikne budes mat narok iba na pridavky na sk..(keby poberas matersku tam narok tiez nezanika)trvaly a prechodny pobyt sa nepovazuje za dovod vyplacania davok ale miesto posobenia s detmi co bude Nemecko..pokial si nahlasis aj poistenie pod manzela prides aj o pridavky(deti mozu mat)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli