Oznámenie o nástupe na MD zamestnávateľovi - muž

kimiki
15. jún 2021

Ahojte všetci,

prosím Vás chcem sa spýtať, keď nastupoval Váš manžel na MD, musel odovzdať v zamestnaní "Oznámenie o nástupe na MD", chcem sa spýtať, či ste niekde našli nejaký vzor, alebo aký paragraf ste uvádzali (rovnaký ako pri nástupe na MD- žena? ). Veľmi pekne ďakujem 🙂. Prípadne mi môžete do správy poslať vzor ako ste odovzdali zamestnávateľovi ? 🙂 Na nete som našla vzory, ale vždy len oznámenie o tehotenstve s TP ženy.
ĎAKUJEM, pekný deň 🙂 !!!

lucka_ke
15. jún 2021

§ 166 ods. 3 Zákonníka práce, písomne oznámi, že v súlade s týmto paragrafom oznamuje zam., že dňa XY nastupuje na materskú dovolenku s dieťaťom meno, priezvisko, dátum narodenia

najk
15. jún 2021

@lucka_ke nevies prosim, ci to staci poslat mailom?

alenah31
15. jún 2021

@najk oznamuješ tak, aby si mala doklad o zaslaní - ak máš potvrdzujúci mail o prečítaní tak to stačí.

kimiki
autor
15. jún 2021

@lucka_ke Ahoj 🙂 dakujem pekne.. takze pri mužovi tento paragraf. Nie ako pri žene §40 ods.6 Z.prace hej ? . Ďakujem pekne 🙂

lucka_ke
15. jún 2021

@kimiki to si pletieš s oznámením o tehotenstve

kimiki
autor
15. jún 2021

@lucka_ke Jaaaaaj Taaaak, tak už sme doma :D. šak toto ja som písala oznámenie o tehotenstve, ale muž musí napísať oznamenie o nástupe na MD, už rozumiem. Lebo ženy potom dávajú pri nástupe na MD už len žiadosť zo socialky vsak ? Ďakujem krasne esťe raz 🙂. Pekný deň

lucka_ke
15. jún 2021

aj žena má rovnakú povinnosť ako muž

kimiki
autor
15. jún 2021

@lucka_ke áno ale žena nepíše zvlasť oznamenie o materskej, ona odovzdá zamestnávateľovi už len žiadosť o MD zo socialnej poistovne.

lucka_ke
15. jún 2021

Zákonník práce, par. 166
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

však aj muž musí dať zam. potvrdiť žiadosť o materské