Pandemický rodičovský príspevok, keď syn dovŕšil 3 roky

baska94
9. sep 2020

Ahojte. Chcem sa informovať ako to je s pandemický RP, keď malý dovŕšil 3 roky 1.8.
Prídu mi papiere z úradu práce, alebo sa tam treba ísť osobne ukázať. A do kedy bude RP trvať?

lucka_ke
9. sep 2020

a máš nárok? pracovný pomer ti skončil?
zatiaľ trvá krízová situácia a pandemický RP zatiaľ stále je, dokedy nevie nikto

sunnyhoney03
9. sep 2020

a si nezamestnana? ak ano a nemas iny prijem, mal by ti prist papier z upsvar ,,cestne vyhlasenie,, ze nemas iny prijem...dnes som to akurat zistovala a pani z uradu vravela ye trvat bude dovtedy kym ho vlada nezrusi cize to nevie ani sam matovic kedy to bude :D

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrapod
13. sep 2020

Chcem sa opýtať k téme? : V októbri mi dcerka dovŕši 3r. Som na RD a mam kam nastúpiť do práce ale malú mi nezobrali do škôlky. Súkromné sú drahé. Moja otázka je môžem ísť na pandemicky rodicak pokiaľ mi ju nezoberú alebo nezrusia ho ( keď mam kde nastupit?) Alebo mám nárok na pandemicku OCR? Riešila to už nejaká mamička. Ďakujem

janula2511
21. sep 2020

Baby a dovŕšilo vám dieťa 3 roky a pokiaľ ste nevedeli či máte nárok na pandemicky rodičak tak ste sa zaevidovali na úrad práce alebo ste si vybavili zatiaľ neplateny rodicovsky príspevok?

antonia16
27. sep 2020

@janula2511 to by aj mňa zaujímalo. Malý mal v 7.septembra 3 roky a pani na úrade práce mi nevedela povedať, či budem dostávať pandemický rodičák, tak som sa zaevidovala a čakám či mi ešte niečo príde

marion09
27. sep 2020

Ja poberám pandémicky rodicak,riadny mi skončil 7.8.,mala do škôlky nechodí a nezaevidovala som sa na UP

antonia16
27. sep 2020

@marion09 to ste ho nejak žiadala, alebo Vám prišli papiere domov?

marion09
27. sep 2020

@antonia16 bola som na Urade práce lebo ma tam čakalo rozhodnutie že mi nepredlzuju rodicak kvôli zlému zdravotnému stavu dieťaťa a tam mi to sami povedali a dali vypísať jeden papier

baska94
autor
28. sep 2020

Baby ja som volala na úrad a papier posielajú automaticky koncom mesiaca v ktorom Vám prišiel posledny odičovský príspevok.
Ale nesmiete mať žiaden iný príjem!

janula2511
28. sep 2020

@baska94 takže dobrý mesiac treba čakať na papier?

baska94
autor
28. sep 2020

@janula2511 môj malý dovŕšil 3 roky 1. Augusta a papiere mi prišli dnes...

jana005
28. sep 2020

@baska94 a ozaj sa netreba ísť prihlásiť na úrad?
Ani do zdravotky?
Mňa to čaká v polke októbra, tak by som rada vedela, čo mám vlastne robiť.
Ďakujem

baska94
autor
29. sep 2020

@jana005 ja som nerobila nič... malý dovŕšil 3 roky , volala som na úrad, pýtala sa či sa mám ísť nahlásiť, pani sa ma opýtala, či mám iný príjem okrem RD, nemala som , tak ma upovedomila o tom ,že mám ďalej nárok na pandemický rodičovský a len mám čakať kedy mi prídu papiere

livka_
29. sep 2020

@baska94 ja ukoncujem pp dohodou, prave.. ak vezmem mesiac dovolenky (teda ostavajucu ktoru mam) a vyhlasila by sa mimoriadna situacia (zatvorene skolky) mala by som narok za ten mesiac na pandemicky rodicak, no po vycerpani dovci a zaevidovani na up koli podpore, tam by som uz nakok stratila,hoci by mimoriadna situacia stale trvala, chapem dobre?

baska94
autor
29. sep 2020

@livka_ nie . Mne bolo povedané, že ak ste mali počas poberania RP nejaký iný príjem z ktorého by vám dokázali vyrátať OčR, tak nárok na predĺžený RP zaniká

livka_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livka_
29. sep 2020

@baska94 dakujem

jana005
29. sep 2020

@baska94 ou, tak to si ma teda nepotešila.
Ja som mala dohodu, akurát zajtra mi ju zrušia.
Myslela som, že keď ju zruším, tak vlastne nebudem mať žiadny príjem, tak nárok na rodičak mať budem.
Ale asi nie 🙁

jana005
29. sep 2020

@ptmt1011 ahoj, a mala si nejaký príjem cez rodičak?
Ja som mala dohodu, ale od zajtra už bude ukončená.
Malý bude mať tri roky v polke októbra
@draik nevieš mi prosím poradiť, či budem mať nárok na rodičak, keď vlastne nebudem mať žiadny príjem?
Ďakujem

marion09
29. sep 2020

@jana005 nebudeš mať nárok lebo si bola zamestnaná formou dohody

nicuka
29. sep 2020

Baby, ja som tiez na tom predlzenom pandemickom rodicku a dnes mi prisiel papier z uradu, ze mi ponukaju 1 miesto, kde mam ist na pohovor do 3 dni. To ma budu takto posielat za robotou? Nemate skusenosti? Vdaka

jana005
29. sep 2020

@marion09 😭
Len neviem potom prečo píšu, že keď nemám žiadny príjem ani nárok na dávku, tak budem mať nárok.
Prečo potom rovno nenapisu, že keď som mala príjem počas rodičaku, tak nárok nebudem mať.
Je to strašne zavádzajúce, lebo ja budem ešte na rodičaku dva týždne a príjem nebudem mať žiadny

marion09
29. sep 2020

@nicuka keď si sa prihlásila na UP tak ano

nicuka
29. sep 2020

@marion09 A mozem to prihlasenie nejak zrusit, aby mi zostala ta predlzena pandemicka rodicovska? 🤷‍♀️ Dakujem

draik
29. sep 2020

@jana005
@nicuka
@livka_
Debata je už zrejme irelevantná, vláda by mala zajtra rozhodnúť, že pandemický RP končí 15.10.

jana005
29. sep 2020

@draik to vážne?
A to si sa ako dostal k takým informáciam? 😁