Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nickpick
8. júl 2019

@jankacecilka kedze pracujes na SK, matersku by si mala dostavat zo SK, ale rodicovsky prispevok a rodinne pridavky z AT, co sa tyka rodicovskeho prispevku je mozne, ze on budes musiet poziadat aj na SK a z AT ti dorovnaju rozdiel, skus si zavolat na UPSVAR a spytat sa ich na svoj pripad, vela informacii sa da najst na ich stranke, pripadne kontaktuj v AT Arbeitskammer, tiez poskytuju poradenstvo prave na tuto temu (bud v skupinachh, alebo mozes poziadat o osobny termin a prebrat s poradcom vsetky svoje otazky....

berika
8. júl 2019

@jankacecilka mate narok na doplatenie rozdielu, ale žiadať si môžete až po posudeni rodinných pridavkov na dieťa

berika
8. júl 2019

@nickpick ak pracuje na Slovensku, jednoznačne si najprv pižiada o všetky dávky na Slovensku, V AT už len rozdiely

nickpick
8. júl 2019

@berika lenze bydlisko maju v AT a aj partner tam pracuje, neviem ci v tomto pripade to nie je urcujuci faktor, ktora krajina bude primarne vyplacat davky, na stranke UPSVARU som sa docitala toto: https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

malinajahoda
8. júl 2019

@jankacecilka ak nastupis na materskú, budeš ešte v PP?

jankacecilka
autor
9. júl 2019

@malinajahoda čo myslíš pod skratkou PP ?

jankacecilka
autor
9. júl 2019

@nickpick presne ako píšeš, skúsim zavolať na úrad práce. Bydlisko, lekár a všetky ostatné veci bábätka budú v AT.

malinajahoda
9. júl 2019

@jankacecilka pracovný pomer

jankacecilka
autor
9. júl 2019

@malinajahoda pracovný pomer mám na dobu neurčitú a mám odpracované viac ako 270 dní.

malinajahoda
9. júl 2019

@jankacecilka takže ak máš dobu neurčitú, tak platí to co napísala
@berika

aviska
9. júl 2019

Ak partner pracuje v Rakusku a ja za neho odvadzane socialne poistenie v Rakusky, vznika Vam narok poberat pridavky na dieta z Rakuska a do 3. rokov veku dietata. Ak poberate pridavky a rodicovsky prispevok aj na Slovensku, z Rakuska mate narok na vyplacanie ich prispevkov znizenych o vysku slovenskych. Ak nepoberate na Slovensku tieto prispevky, narok mate ziadat o tieto prispevky v plnej vyske zo zahranicia.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli