Poberám rodičovský a znovu som tehotná

asma
23. jan 2012

Babulky chcem sa opítať čo budem musieť vybavovať ak poberám rodičovský mám 10 mesačnú dcerku a čakame ďalsie.. na matersku nemam narok lebo pri malej som skoncila v praci a vypovednú lehotu som stihla len tak tak... ako je to s rodičovským.. chodi jeden na dve deti??

ela2710
23. jan 2012

@asma rodicovsky sa ti nezvysi, budes dostavat normalne ako doteraz len jeden, akurat budes mat narok na dvoje rodinne pridavky a ak tvoj priatel/manzel pracuje bude moct poberat dva danove bonusy na deti. A co sa tyka rodicovskeho, sice sa suma nezvysi, ale mozes ho poberat, kym nebude mat druhe babo 3 roky, takze sa ti akoby predlzi. A samozrejme normalne dostanes ten prispevok po narodeni dietatka a aj ten prispevok, ktory sa dava po 28. dnoch...

sympa1
23. jan 2012

@asma 1 prispevok aj pri dvoch detoch, surodencoch..je to tak...nic sa nezvysuje...pridavky na deti 2x..

viki2912
23. jan 2012

ano,len jeden vraj.kamoska riesila podobnu vec...

asma
autor
23. jan 2012

a ešte otazka baby.. moj mm je cudzinec a robi je normalne zamestnaný a ma trvaly pobyt.. ten danový bonus zatial nepobera to treba niekde nahlasovat.. a môze ho poberat aj ked robi cez agenturu?? dakujem vam za odpovede...
inak je to svinstvo ze nedostaneme dve rodicaky no nie? akoby to druhe babo ani nic nepotrebovalo...
doky mi stale hovori ze kedy nastupim na matersku ze to musim odovzdat ale netusim kde a naco ked poberam tento prispevok...

akika722
23. jan 2012

presne tak ako piše @sympa1 😉 aj ja som šla s rodičovskeho na matersku,na staršie dieťa mi všetko padlo,ostali len rodinne pridavky..tak som poberala 1x matersku a 2x rodinne pridavky