Podanie žiadosti o rodičovský príspevok

bebinka74
12. feb 2017

Ahojte maminky, chcela by som vediet dokedy v mesiaci februar mam podat ziadost o rodicovsky prispevok, aby mi peniazky boli vyplatene uz v marci za februar. Chcem to stihnut ale neviem dokedy je ten termin. Dakujem.

janci05
12. feb 2017

Myslím, že hoci kedy do konca mesiaca február. Keď požiadaš aj posledného februára, tak by ti mal byť v marci vyplatený. Ale nenechávala by som to na poslednú chvíľu a čo najskôr si podala žiadosť. Tlačivo žiadosti nájdeš aj na internete.

fidorka7
12. feb 2017

@bebinka74 teoreticky, ak bude všetko v poriadku, tak peniaze by si mala dostať v marci. Avšak úrad podľa správneho konania má na rozhodovanie o dávke 30 dní, v zložitých prípadoch 60 dní, takže zbytočne neotáľaj a nespoliehaj sa na posledný termín.

bebinka74
autor
12. feb 2017

@fidorka7 nenechavam si to na posledny den, len uz vyse tyzdna cakam na potvrdenie o naroku na materske zo socialky 😕 a bez toho ziadost poslat nemozem

charlie1980
12. feb 2017

@bebinka74 Ja som vybavovala pred Par dnami. Pokial mam spravne info, Tak do 05. vzdy robia uzavierku-cize dostanes az na dalsi mesiac po termine 05. xy mesiaca. Ci to Ale zalezi od mesta, kraja, to Neviem. U nas je to Tak.

bebinka74
autor
12. feb 2017

@charlie1980 takze to uz aj tak nestiham, ak som to dobre pochopila.

svetkaadamko
13. feb 2017

@janci05 určite to tak nie je, takéto veci sa nevybavujú behom pár dní.

@bebinka74 je to tak ako píše @charlie1980 nezáleží na meste, kraji, okrese, takto to proste na úradoch je, že do 5. treba tieto veci podávať, aby sa to stihlo do uzávierky.

bebinka74
autor
13. feb 2017

@svetkaadamko a co tie mamicky, ktorym konci materska posledny den v mesiaci ako mne? Skor si o potrdenie zo socialky poziadat nemozem a stihnut to mam do 5. v mesiaci. 😕

svetkaadamko
13. feb 2017

@bebinka74 ja viem, chápem ťa. Tak to vyplatia neskôr. Aspoň takto by to malo byť, pokiaľ viem.

amliv28
13. feb 2017

Ahojte chcem sa opýtat či pri podaní žiadosti o rodičovský príspevok musím k žiadosti pripojiť aj kopiu zo sudu rozhodnutie o určení výživného

malymyis
13. feb 2017

@bebinka74 l na potvrdenie zo socialky som čakala skoro mesiac kým som sa tam nešla spýtať čo sa deje a zistila som že pracovníčka ktorej som dala pred tým tlačivo tak to nenahodila do Pc tak o mne ani nevedeli, potom mi prišlo do týždňa keď to tam uz nahodili predomnou.

fidorka7
13. feb 2017

@bebinka74 veď nerob paniku, ak by ti aj matesrká končila 28.02.2017, za február ju dostaneš vyplatenú v marci, t.z. bez peňazí v marci nebudeš. Nárok na RP si uplatníš od 01.03.2017 a keďže sa vypláca mesiac pozadu, dostaneš príspevok najskôr v apríli. T.j. kedykoľvek v marci to podáš, v apríli ti peniaze prídu. Kde je problém? Peniaze máš každý mesiac, nezostaneš bez nich. Kľud, nohy v teple...

fidorka7
13. feb 2017

@amliv28 nie nemusíš, rodičovský sa nevypočíta podľa tvojho príjmu, teda výška výživného naň nemá žiaden vplyv.

amliv28
13. feb 2017

@fidorka7
dakujem ti 😉