Podpora a prechod na rodičovskú

annniicka
12. okt 2017

Žienky ahojte neviete mi poradiť?Som na podpore od 20.4. a neviem či mi ešte tento mesiac bude vyplatená😱Ak nie idem požiadať hneď o rodicak ,ale ten už nestihnem mať tento mesiac mať vyplatený,že?,keď už je dnes 12teho a už sa bude pomaly vyplácať.To by mi potom spätné na budúci mesiac vyplatili?Snáď som to napísala polopate 🙂🙏

evittam
12. okt 2017

@annniicka Na podporu mas narok od 20.4.? Ak ano tak do 20.10. Cize tento mesiac dostanes este za september celu podporu a buduci mesiac alikvotnu cast za 1.-20.10.
Od kedy mas narok na RP?

187martina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
12. okt 2017

@187martina Preco by mala dostat poslednú podporu ak jej ju vyplácajú az od 20.4.? Ma narok do 20.10.

187martina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
187martina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
12. okt 2017

@187martina Nemoze požiadať o RP od 1.10. Subeh podpory a RP nie je možný.

evittam
12. okt 2017

@187martina Zvysne dni za oktober jej vyplatia v novembri.

187martina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
12. okt 2017

@187martina Kludne moze poziadat aj od 21.10.😉 a dostane aj za október RP.

annniicka
autor
12. okt 2017

Ježiš ste ma ukľudnili,že ešte dostanem tento mesiac podporu🙏ja som si to zabudla odsledovať a včera som kukla do papierov ,že nárok na podporu mám od 20.4 tak preto som sa lakla.A mne dal na úrade práce termín 3.11,že posledný krát a dá mi papier vypísať( vyradenie z evidencie plus žiadosť o rodicak ).Tak je lepšie íst požiadať už v októbri?Alebo mám počkať až do toho 3.11?

evittam
12. okt 2017

@annniicka Jasne ze v októbri. Budes mat o jeden naviac, teda staci aj v tom novembri ale poziadat od 21.10.a prídu ti asi dva az v decembri.

evittam
12. okt 2017

@annniicka a od kedy mas narok na RP?

annniicka
autor
12. okt 2017

Ja mám nárok hneď na rp ja som po materskej išla na podporu a hneď po podpore môžem žiadať o rp..

annniicka
autor
12. okt 2017

A ďakujem Vam moc za vysvetlenie a rady.😘

evittam
12. okt 2017

@annniicka Tak to mi je jasné. Pytam sa na okolnosti. A nemohol počas tvojej podpory poberat RP otec dietata?

annniicka
autor
12. okt 2017

Nie nemohol lebo on je vojak a oni majú iný sociálny systém,on keby poberal tak by mal potom o niečo menší plat ,čiže by sa nám to neoplatilo.👎

evittam
12. okt 2017

@annniicka Aha. No pekne. Vedela som,ze vojaci a policajti nemôžu poberat MD ale ze ani RP tak to je pre mna novinka. 😉

annniicka
autor
12. okt 2017

Je to na chuja veru ,on by sa dostal do neplatenej zálohy ,či ako sa to povie kebyže poberá rp ,takže by bol finančné ešte horšie na tom..tak preto sme to ani neriešili radšej.A spravili sme to takto 😘

kerinka668
18. okt 2018

@evittam. Aj ja som tak bola cca do 26.7 som bola na podpore a od 31.7 som nastupila RD a dnes mi volali zo socialky ze budu chcieť spat za jul lebo mi za jul platil aj urad práce.