Podpora a predĺžená rodičovská dovolenka

petagal
26. nov 2020

Dobrý deň, po skončení rodičovskej dovolenky sme sa so zamestnávateľom dohodli na ukončení PP, som prihlásená na UPSVAR a poberám podporu. Dcéra chodí do škôlky, ale má zdravotné problémy. Môžem si na ňu uplatniť predĺženú rodičovskú z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu po skončení podpory? Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne. Ďakujem za odpovede.

daniela1911
26. nov 2020

@petagal áno, môžeš, zdravotné poistenie za teba bude odvádzať štát ako za osobu starajúcu sa o dieťa do 6r. a ty by si bola na neplatenej RD - nie som si istá, či by ťa ale z UPSVaR ako uchádzača nevyradili (umelo znižujú stavy nezamestnanosti), ale to je len moja myšlienka...
A čo sa týka platenej RD z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu - to je na posúdení lekárov...

petagal
autor
26. nov 2020

@daniela1911 myslela som tak, že dočerpám podporu a potom by som šla na platenú predĺženú rodičovskej, samozrejme, ak by nám.to schválili. Či je možný aj takýto postup, najskôr podpora, potom predĺžená rodičovská

janulik270
26. nov 2020

Ak si na urade a podas si o predlzeny RD plateny je to ok ale ci ti ho schvalia je to uz ine.V dnesnej dobe predlzeny RD platenu neschcu schvalovat neviem vasu diagnozu tak neviem urcit ci je sanca.Vela ludi podava koli tomu ze dieta nastupilo do skolky je casto chore a podava ziadost tak na toto neschvalia to je normalne ze dieta je chore,je v kolektive alebo niekto poda ziadost dieta ma atopicky exzem.Su diagnozi ktore su v popise mali by ich schvalit ale uz aj tie niekedy neschvalia.Vsetko zalezi od vaznej diagnozi.