Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte ohľadom opatrovateľského príspevku na dieťa?

karolinava
11. dec 2015

Maminky prosím poradte,ak má niektorá skúsenost,som na rodičovskej dovolenke so synom,ale mam doma 7 ročnú dcéru,ktorá ma od narodenia velmi vážne zdravotné problémi ,liečime sa na ortopedii ma za sebou 7 náročných operácii,potrebuje moju neustálu opateru,či už vozenie do školy,taktiež zo školy,peši málo prejde,lebo potom ma bolesti ak nožku moc namáha,cvičíme,plávame,známa mi poradila,že aby som si niečo na nu skúsila vybavit,aspom ten opatrovatelský,do teraz som na nu nepoberala nič,lebo som nevedela,že či by mi niečo uznali ked som na rodičovskej....ak ma niekto skúsenost poradte,či je to možné a ako postupovat...moc dakujem

sandey
11. dec 2015

skus sa popytat na urade prace, socialnych veci a rodiny, mozno jej daju aj ZTP preukaz so sprievodcom a nejake opatrovatelske myslim, ze tiez mas narok, ked nepracujes a staras sa o nu....

karolinava
autor
11. dec 2015

@sandey vraveli mi že to treba vybavovat na socialnej poistovni,či?

sandey
11. dec 2015

ztp preukaz som vybavovala na tomto urade, ten opatrovatelsky si nie som ista

sandey
11. dec 2015

opytaj sa na obidvoch, nech priznaju vsetko co sa da

sandey
11. dec 2015

lebo na tomto urade ti mozu schvalit aj prispevky napriklad na phm, ked ju musis vozit autom

karolinava
autor
11. dec 2015

@sandey áno ZTP máme aj my ale dalej na čo by som mala nárok nepovedal nikto :(

sandey
11. dec 2015

skus aj tie prispevky na benzin - naftu

karolinava
autor
11. dec 2015

@sandey to nam zamietli,že na to nárok nemáme,žiadala som o to ešte v tom čase ked sme vela cestovali do Žiliny na ortopediu aj 5 x do mesiaca a zamietli to :( tak teraz ked ju vozím len do školy tak sa ani nepokúšam o to žiadat lebo určite by to neschválili,tak by som rada aspom ten opatrovatelský skusila...len všetci vravia že treba ist na socialnu poistovnu ale mne sa akosi zdá,že od tial ma pošlu na urad prace,socialných vecí a rodiny,mam taký pocit že to bude asi tam treba,neviem prečo...

sandey
11. dec 2015

tak tam zavolaj, aby si sa zbytocne neprehnala

jamelia
11. dec 2015

@karolinava urcite sa popytaj na upsvar, ten vyplaca opatrovatelsky prispevok. Mam v rodine chore dievcatko, jej mamina na nu pobera prispevok na opatrovanie. Myslim, ze podmienkou je aj to, ze opatrovnik nepracuje, alebo len urcity pocet hodin, kym je dieta v skole. Posudzuju aj prijem rodicov. Urcite si pozistuj tam, na co vsetko mas narok.

172344
11. dec 2015

Urcite narok budes mat .aj ked ti nieco zamietnu treba sa odvolat potom sa vsetko da vybavovali sme kupelku pre babku zamietli nam odvolali sme sa a vsetko schvalili.dozvedeli sme sa ze mozes mat narok na drogeriu sampony a tak,na benzin.... bojuj o vsetko na co mas narok drzim palce.

ali08
11. dec 2015

@karolinava ahoj.Aj ja som na rodicovskej a k tomu na druhé dieťa dostávam opatrovateľský príspevok.tento príspevok nemá nič spoločné s rodicakom.možno iba to ze je to vyplatené od jedného úradu.určite sa chod opýtať na úrad sociálnych vecí a rodiny a chod tam kde je opatrovateľský príspevok nie na rodicaku.Kludne mi napíš ak by si chcela vedieť viac

Tu začni písať odpoveď...

Odošli