Poradíte ohľadom pracovného pomeru na dobu určitú a materskej?

kkkatarina
2. feb 2013

Ahojte dievcata, mozte mi poradit. Som zamestnana uz druhy rok na dobu urcitu do 27.9.2013. Termin porodu nemam este presne urceny, ale bude to asi v auguste.Teraz neviem ako to bude s materskou. Uz dva tyzdne som na PN-rizikove tehotenstvo, az do zaciatku materskej.Chcem vediet, ze ked sa mi skonci pracovny pomer, tak sa mi skonci aj materska?Prejdem potom na rodic. dov.? Zamestnavatel mi urcite nepredlzi prac. dobu. dakujem katarina

amouramour
2. feb 2013

ak si platila 270 dni nemocenske materska bude;)to v pridpade dvoch rokov ti urcite vychadza, len zmluvu bohuzial asi nepredlzia

iwet7
2. feb 2013

Nárok na materskú majú tie mamičky, ktoré boli počas posledných dvoch rokov pred pôrodom zamestnané najmenej 270 dní a ich zamestnávateľ za nich odvádzal poistné do Sociálnej poisťovne. výška materskej predstavuje 65% denného vymeriavacieho základu, ktorý matka dosiahla v predchádzajúcom kalendárnom roku, ako nastúpila na materskú, najviac však môže poberať 762 eur

wewe22
2. feb 2013

normalne dostanes matersku aj ti bude vyplacana tak dlho ako ostatnym ale ak by si chcela mat dalsie dieta skor nez nastupis do inej prace a odpracujes znova tych 270dni narok na matersku mat uz nebudes ja to mam rovnako

drobcek26l
2. feb 2013

Ahoj ja som bola na tom presne tak isto ako ty len v roku 2012. pracovná doba na dobu určitú sa mi končila po 3 rokoch 16.9.2012 a ja som porodila 20.08.2012.
Takže 10.07.2012 som nastúpila normálne na materskú a začala som poberať aj dávky. Mám na ne nárok pri jednom dieťati a za podmienky že som vydatá 34 týždňov. je to 65% z hrubej mzdy. Zmluvu v práci mi ale predĺžili na dobu neurčitú a akurát včera som bola na UPSVaR nahlásiť že mi končí materská a oni mi bez problémov dali vypísať žiadosť na Rodičovský príspevok. Takže aj ty máš podľa mňa nárok na všetko čo aj ja. Už len jedine že by bol problém v tom že ti nepredĺžia zmluvu ale tomu neverím.

something
2. feb 2013

Maly sa narodil v july a zmluva mi koncila v dec. neskoncila mi ziadna materska, normalne mi chodi dalej

danadany
3. feb 2013

tak ako už tu bolo napísané, nárok na materskú máš ak spĺňaš podmienku 270 odpracovaných dní za posledné dva roky pred nástupom na MD aj keď sa ti skončí prac. pomer, či ti ho predĺžia alebo nie záleží od zamestnávateľa, materská je 34 týždňov a pri slobodných matkách 37 týždňov ale to musíš bývať sama, nesmie sa s tebou nikto podielať na platení výdavkov za byt (dom)