Poradíte ohľadom príspevku na jasličky?

davmar
18. aug 2015

prosím vás, ako je to s príspevkom na jasle (neviem ako sa to oficiálne volá), ked chcem dať 2,5 ročné dieťa do jaslí a ja by som šla pracovať. Dostáva každý paušálne 230 eur, či to závidí od výšky platu? A rodičák mi budú vyplácať ďalej, či mi ho zoberú, keď sa zamestnám a dieťa bude v jasliach?
Dakujem

9lf9
18. aug 2015

Rodicak ti odnimu a odvtedy ti priznaju prispevok na starostlivost- je to max do vysky 230e- musim mesacne dokladovat uhrady ked zdokladujes nizsiu sumu (ako je 230e) preplatia ti len to.

nikky81
18. aug 2015

prispevok na starostlivost o dieta v max vyske 230 eur dostane matka, ktorá dá dieta do jaslí a vrati sa do prace. rodicovsky prispevok uz potom takato matka nedostava. pokial vsak jasle stoja menej ako 230 eur, matka dostane od statu ten prispevok len v takej vyske, aku zdokladuje za dany mesiac (cize ak jasle stoja napr. 200 eur, dostane len 200 a tym padom sa oplati nechat si rodicovsky, pretoze prispevok na starostlivost treba kazdy mesiac dokladovat, cize za kazdy mesiac treba na urad doniest doklad o zaplateni a podla toho sa vyplaca ten prispevok. ) od noveho roku by sa mal zvysit na 280 eur a dokladovanie by sa udajne malo zrusit

lucinkab
18. aug 2015

ako pise nikky81 , dostanes tolko kolko je pausal za jasle na mesiac a max 230€ od noveho roku do max 280€ , do pauslu sa nerata strava, teda ako my moje jasle stoja 230€ pausla plus 2,8€ strava na den, teda stat mi da 230€ na jasle, 23,aj dake drobne ako pridavok na dieta a 23 aj dake drobne ako danovy bonus (mesacne) +plat, takze je to isto vyhodnejsie 🙂 a mesacne treba posielat potvrdenie o zaplatenio jasli a oni ti to nasledujuci mesiac preplatia na ucte alebo postovou poukazkou.

darina1952
19. aug 2015

Na príslušnom úrade soc. vecí a rodiny ÚPSVaR si podáš žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa - následne prebehne konanie a bude ti doručené oznámenie o odobratí rodičovského príspevku z dôvodu poskytovanie príspevku na starostlivosť o dieťa. Ten ti bude vy plácaný vždy mesiac dozadu, pričom max. výška mesačného príspevku je 230€, ak ale budeš mať náklady viac napr. 245€ tak tých 15€ ti už nepreplatia a je to tvoj "náklad". Náklady za jasle musíš zdokladovať vždy v mesiaci keď ti vzniknú - čiže za september musíš so 30.9. doručiť na úrad potvrdenie o zaplatení - najlepšie ústrižok zo šeku z pošty, nakoľko oficiálny výpis z účtu pri platbe bankovým prevodom budeš mať až na ďalší mesiac tak by si to nestihla v danom mesiaci zdokladovať a príspevok by ti nedali. Ja som platila vždy na pošte a potom som ústrižky doniesla na úrad pracovníčke ktorá ma mala na starosti, tá mi dala podpísať tlačivo a na ďalší mesiac mi peniaze prišli.
Keď cez leto malý do jaslí nechodil, opäť som si podala žiadosť o rodičovský príspevok a ten som potom dostávala normálne do 3rokov veku dieťaťa. 😉

jana7
7. okt 2015

@darina1952 ty ked si poberala príspevok na starostlivosť o dieťa si pracovala? Prosim napis mi do ip lebo tu ti asi nedá možnosť odpovedať. 🙂 vdaka