Poradíte ohľadom výpočtu materskej?

bagiro
20. sep 2013

Zdravím, budúci rok čakáme babätko a chcela by som sa informovať ohľ.výšky materskej na r.2014.
Od januára 2013 do 31.5. som bola živnostníčkou a 1.6. som nastúpila do TPP, ktorý stále trvá.
Ako živnostník som si dobrovoľne platila na soc.poistovni poistenie až do pozastavenia živnosti koncom mája.
Ako si viem teda vypočítať výšku mojej materskej v r.2013?
Vopred ďakujem za info🙂

larusik
20. sep 2013

Ahoj. Skus pozriet na stranke socialnej poistovni. Ako je to u zivnostnikov ti neviem poradit. Inac je to 65% z hrubeho zarobku za minuly rok to bude u teba rok 2013. Takto to bolo vysvetlene mne, tak ak su tam neake zmeny tak sa ospravedlnujem 🙂

zalka
20. sep 2013

MD ti bude vypočítaná z VZ zo zamestnania 65% z priemernej hrubej mzdy dosiahnutej od 1.6.13 do 31.12.13, pričom PN alebo OCR sú vylučiteľné doby. Nenapísala si čo bolo v roku 2012, či máš dostatok dní poistenia. Lebo ak by si našla dosť dní poistenia tak môžeš využiť aj DNP a tým si zvýšiť prípadnú MD .

laylaba
8. nov 2013

Ahoj, chcem sa informovat ohladom materskej davky. S partnerom cakame babatko, moj mesacny prijem od aprila 2013 je 330€,predchadzajuce mesiace som pracovala na dohodu moj prijem bol do 60€ mesacne plus som poberala podporu v nezamestnanosti vo vyske 400€. S partnerom zatial nie sme zosobaseni. Poradte ake vyhody - nevyhody mi z toho plynu, ake su moje povinnosti. Co je financne vyhodnejsie, zostat co najdlhsie ako slobodna mamicka alebo sa so snubencom zosobasit? Z ktorej pozicie plynu vacsie vyhody? Zostat zamestnana alebo bez prace, pripadne sa zo zamestnavatelom dohodnut na zvyseni platu iba papierovo?