Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poraďte ohľadom predĺženej rodičovskej

viktoria12
10. jan 2015

moja otazka znie skoncil nam rodicovsky ,a mala je predcastne narodena lezali sme na jiske , mala krvnu zrazeninu na hlavicke, cvicili sme vojtovku do 1 roka , plus v 3 mesiaci zivota dostala obstrucknu bronchitidu lezali sme v nemocnici , popri tom zvykne byt dost casto chora , pytala som sa nasej pediatricky ci by sme mali narok tak ma odhovara ze je to tazke vybavit ako to je , mam sa do toho pustit alebo nie , chodime este aj na neurologiu na plucne , a teraz aj na elergo , dakuje za rady .

viktoria12
autor
10. jan 2015

a ozaj k tomu v poslednych dnoch mame problemy s kolikou pred tyzdnom nas brala v noci sanitka taku sme mali silnu koliku ,

habibi78
10. jan 2015

@viktoria12 moja je tiez predčasná a mame vela diagnóz, uznali nám iba plucnu nedostatocnost. Ale kvoli kolike ti predĺženú urcite neschválila . Nárok vzniká pri diagnozach pri ktorých nie je mozne zaradiť dieta do kolektívu v škôlke vačšinou

viktoria12
autor
10. jan 2015

ona je casto chora ale tak az ochorie ze koncime na ventoline a ekobeku spreji

bonaqa2013
10. jan 2015

@viktoria12 vybavovala som predĺženú RD pri mojej poslednej dcére. Vo febr. bude mať 5 rokov. Začni to vybavovať 2-3 mesiace pred skončením normálnej RD. Choď na Úrad práce soc. vecí a rod. tam ti dajú tlačivo - na predĺženie RD. Ku tlačivu doložíš všetku zdrav.dokumentáciu - poslednú od všetkých lekárov ku ktorým chodíte. ale nemala by byť staršie ako 6 mesiacov. Všetko to zosumarizuješ - dáš to dokopy, a spolu s tlačivom to odovzdáš vašej lekárke detskej. Ona tam tiež niečo doplní, a potom odovzdáš na ÚPSVaR. Majú 30 dní na vyjadrenie. Či dostaneš predĺženú RD, alebo nie. ale podľa mňa ti vyhovejú. A lekárka nech netára, že je to veľký problém vybaviť. Ak si niečo nepochopila - napíš mi. Odpoviem, poradím - ale až zajtra.

ludkazh
13. jan 2015

chcem si na staršiu dceru vybavovat predlženu RD...v marci bude mat 5 rokov.....ak mi uznaju tento prispevok...budem ho poberat do jej 6-tich rokov / ktore bude mat v marci 2016/ alebo až do septembra kým nepojde do skoly??

petuska248
15. jan 2015

dobry den chcela by som sa spytat ako je to s dobrovolne predlzenou RD?moze mi dieta chodit do skolky alebo musi byt doma dakujem za radu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli