Pôrod v 6 mesiaci - vybavenie materskej

17. máj 2022

Ahojte ženy porodila som v 6 mesiaci. Mam si vybaviť materskú teraz alebo qko to funguje ? Tak isto aj príspevok pri narodení dieťaťa sa rieši až neskôr? Neviem kde mi hlava stoji a neviem čo mám vybaviť ďakujem

karolin99
17. máj 2022

Myslím si že všetko normálne vybaviť. Narodilo sa ? Narodilo. Takze je podľa mna jedno že v ktorom mesiaci. A príspevok sa podáva po dožití určitých dňoch neviem koľko ale niak 29 dni alebo take niečo. A ako je na tom maličké ? Dobre ?❤️❤️ Veľa zdravicka prajem

autor
17. máj 2022

@karolin99 zatiaľ sa drží ako ma dúfam že to bude dobre. Nejde o penaize kľudne počkám len neviem v tomto ošiali čo zariadiť

henrieta2022
17. máj 2022

Ahoj, v nemocnici ti daju potvrdenie s datumom porodu a od toho dna sa ti bude pocitat materska. Chod za stanicnou a ona ti da potrebne tlaciva, tie len das dr. Dalej budes riesit matriku, ak si
vydata tak moze ist manzel ak slobodna tak musis ist ty. V nemocnici ale chodia matrikarky, opytas sa. Prispevok pri narodeni dietata sa po novom nemusi tak zdlhavo vybavovat, maju to v systeme, vyplatia ti to, ale pozri na internete. Nezabudni, ze treba zrusit tehotensku davku. Dietatku treba vybavit poistovnu, tym ze je predcasne tak treba riesit co najskor, da sa to online, vyber si poistovnu a zavolaj im, naviguju ta. Pre dietatko treba pediatra, kam spada najdes podla obvodu, budu sa ta nato pytat, len zavolaj a ked babatko prepustia tak tam pojdete, ale to ti tiez povedia. To by malo byt vsetko🤔Drzim palceky🍀🍀🍀

sasesoe
17. máj 2022

Ano, odo dňa porodu budes mat narok na materske (ak splnas podmienky). Pre presny postup mözes zavolat na SP al napísať im - https://www.socpoist.sk/callcentrum
Prajem veľa zdravicka, sil a trpezlivosti

luc308
18. máj 2022

@karolin99 teraz od april uz mala byt podmienka dozitia zrusena.

karolin99
19. máj 2022

@luc308 Ahh to som nevedela