Postup pri vybavovaní materskej, ak som na úrade práce

damianakos
24. mar 2021

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať ako to je teraz s nástupom na materskú. Od doktorky som dostala papier s nástupom na MD 5.4.2021, vypísala mi iba ten vrch,resp.hlavičku papiera. Pisala som aj na úrad práce keďže som evidovana tam,ako mám ďalej postupovať no neviem sa nijako s nimi spojiť...neviem či ten papier poslať na úrad práce alebo na sociálnu poisťovňu, odkedy mi vzniká nárok na rodičovský, no proste nič. Viete mi poradiť?
Ďakujem

denden77
24. mar 2021

@damianakos hello.. treba to dat potvrdit zamestnavatelovi.. potom to bud ty, alebo on posle na socku.. dlzku trvania MD najdes na stranke socky, mrkni "lehotnik".. podla toho zistis, kedy nastupujes na RD 😊

damianakos
autor
24. mar 2021

@denden77 ja som ešte nepracovala, hneď po strednej som otehotnela, a tak neviem ako teraz postupovať.

090255
24. mar 2021

@damianakos ak si nepracovala nemáš nárok na materskú...

damianakos
autor
24. mar 2021

@090255 ano ano to viem,ale neviem kam mám poslať alebo teda zaniesť to tlačivo o materské. Či na úrad práce kde som evidovana alebo na sociálnu poisťovňu

denden77
24. mar 2021

@damianakos podla mna na socku a oni ti poslu vyrozumenie, ze nemas narok.. s tym potom na upsvar

damianakos
autor
24. mar 2021

@denden77 aha takto, ďakujem. Čiže ak dobre chápem,to zamietnutie žiadosti potom predložím na UP pri uplatneni rodicovskeho príspevku,ano?

denden77
24. mar 2021

@damianakos ruku do ohna za to nedam 😁 ale myslim, ze to bude tak 😊 isto sa este ozvu baby, ktore v tom vedia chodit viac 😊

veronikaszabova
24. mar 2021

@damianakos papier na SP, poslu ti rozhodnutie, to prilozis k ziadosti o RP.
RP vybavujes az po porode - potrebujes RL dietata

damianakos
autor
24. mar 2021

@veronikaszabova ďakujem veľmi pekne 😊