Potrebujem poradiť ohľadom materskej dovolenky

20. feb 2022

Ahojte žienky viem že niektoré tu sa ozaj vyznajú tak chcela by som sa opýtať ohľadom materskej dovolenky.
Popíšem moju situáciu pred nástupom na materskú som bola riadne zamestnaná na TPP lenže keď mi skončila materská som dala výpoveď na koľko išiel manžel na MD bola som na úrade práce a po manželovej MD som nastúpila na rodičovský ktorý mi bol vyplacaný vrátane pandemického do konca minulého roka. Na koľko som otehotnela v cca novembri teraz som 16tt predpokladaný termín pôrodu je 4. 8. 2022
Nedávno som sa dopočula že keby sa teraz zamestnám na TPP plus nejaké dohody (2-3) pri ktorých by sa odvádzali odvody do SP žeby sa dalo obísť tá podmienka nároku na MD nemocenského poistenia 270 dní.
Prosím Vás poraďte či to fakt tak je?
Na koľko som pracovitá viem žeby som to stihala.
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď

dadulamamula
20. feb 2022

Musíš mat platené 270 dní nemocenské poistenie, inak to nejde.

lenuska9999
20. feb 2022

Obísť podmienka sa nedá, musíš mat splnených 270 dní nemocenského poistenia za posledné 2 roky. Ak by ti trval pravovny pomer počas predchádzajúcej rodicovskej, počítalo by sa ti to aj tam. Ako ale rýchlejšie nazbieras tých 270 dní je, že sa zamestnas na viacerých miestach naraz. Poviem príklad. Máš hlavný pracovný pomer + 2 vedľajšie, na napr 100 dní. Tak sa ti počíta 100 dní z každého pracovného pomeru, čiže nakoniec nemáš 100 dní nemocenského , ale 300 ..

autor
21. feb 2022

@lenuska9999 super ďakujem ja som to aj tak počula a teraz mám aj ponuky sa tak zamestnať tak som si to chcela len overiť ďakujem

simona2707
3. mar 2022

Ahojte žienky potrebujem poradiť ohľadom materskej dovolenky .Pred nástupom na MD som bola riadne zamestnaná na TPP v dvoch firmách, žiaľ počas MD mi jeden pracovný pomer skončil jeden riadne pokračuje s tým že som na MD(rodičovskom príspevku)... momentálne som opäť v očakávaní 😁 termín pôrodu mám 6.10...rodičovsky príspevok na dcérku mi končí po dovŕšení 3 roku dcéry čo je v Septembri 2022 ..chcela by som sa informovať ako by som dosiahla najvyššiu MD v takom prípade reťazového pôrodu v mojom prípade 🙏😁 Ďakujem

veronikaszabova
3. mar 2022

@simona2707 v tvojom pripade nejde o retazovu matersku, nakolko neporodis do 3r prveho dietata

simona2707
3. mar 2022

@veronikaszabova plánovanú sekciu mám na dátum narodenia mojej prvej dcérky 😁 stále to nieje reťazova materská ?? Veď na materskú idem skôr ako dcérka dovŕši 3 roky ..