Potvrdenie od všetkých zamestnávateľov (dvoch) na MD?

tina610
25. jan 2009

Ahojte! Ked som bola minuly rok zamestnana u dvoch zamestnavatelov, potrebujem to "potvrdenie zamestnavatela o zamestnancovi na ucely uplatnenia naroku na nemocensku davku" pre SP od obidvoch? /pracu som menila v aprili/. 28/01/09 nastupujem na MD! Dakujem za Vase rady......

smejula
25. jan 2009

Ahoj. Stačí od posledného zamestnávateľa, teda od toho, u ktorého pracuješ teraz. 🙂

tina610
autor
25. jan 2009

Smejula - dakujem za odpoved. Ale co moje prijmy do toho aprila, dokedy som pracovala v tej druhej fy? A este jedna vec! Mala som s poslednym zamestnavatelom uzavretu zmluvu len na dobu urcitu, a kedze som musela kvoli rizikovemu zostat na PN-ke, tak mi uz zmluvu nepredlzil ☹ Skoncila mi 31/10/08. Takze teraz som kvazy "nezamestnana" a az do nastupu na MD - PN. Je povinny mi vydat taketo potvrdenie, ked uz som v podstate neni jeho zamestnankynou? Moc dik za info.....

gapa
25. jan 2009

tina,
materské sa ti ráta len z vymer.základov v poslednom nem.poistení, t.j. z poseldndého zamestania. Výška vym.základov v predchádzajúcom PP, ktorý ti trval do apríla 2008 nie je vôbec podstatná. Podstatné sú len dni nem.poistenia z tohto resp. z oboch nem.poistení, či ich máš aspon 270.

Ak si bola v čase ukončenia PP tehotná (nemáš v nicku termín pôrodu, no predpokladám, podla tej PN-ky z dôvodu rizik.tehot.), tak ti od ukonč.PP 31.10.08 do 30.4.2009 (t.j. 6mesiacov) plynie ochranná lehota. Ak nastúpiš na MD v ochrannej lehote (6týžd.pred pôrodom), tak zamestnávatel ti vystaví (je povinný) potvrdenie s uvedením vym základu v období od začiatku PP (t.j. apríl 2008) do 30.9.08 resp. do dna pred PN, kedy ti začala PN, ak začala pred 30.9.08, ale to už by mzdárka mala vedieť 🙂