Môže otec na materskej pracovať na dohodu?

ja_ju
21. aug 2019

Dobrý večer, prosím Vás o radu.
Manžel je na materskej dovolenke so starším dieťaťom - 2,5 roka ( podľa zákona ktorý platí
od januára 2019 ). Na materskú šiel ako zamestnanec - s tým že teraz počas materskej
do toho zamestnania kde má stále pracovnú zmluvu, vôbec nechodil.
Dostal novú ponuku - aby pracoval popri materskej na dohodu o vykonaní práce.
Táto dohoda by bola uzavretá u iného zamestnávateľa.
Otázka je, či vôbec môže takto pracovať - či tým, že začne pracovať na dohodu, náhodou
nepríde o materskú dávku?
Pripadne ak je to v poriadku a môže takto pracovať na čo si treba dať pozor aby s tým neboli komplikácie, je tam napr. obmedzenie v tom koľko hodín mesačne môže odpracovať prípadne niečo iné? Ďakujem za odpoveď.

veronikaszabova
21. aug 2019

@ja_ju staci si pozriet uz existujuce temy. Vsetko tam je

lenka2813
21. aug 2019

Ano moze tak pracovat. Moj priatel tiez pracuje na dohodu popri materskej a samozrejme, ze su tam obmedzenia, kolko hodin maximalne moze odrobit atd...overovali si to potom aj u zamestnavatela a chvalabohu uz nerobili dalej problemy. 😀

ja_ju
autor
22. aug 2019

@veronikaszabova Áno, sú tam už podobné témy. Ale od začiatku roka 2019 to sociálka sprísnila a nie je to také jednoduché ako to bolo po predchádzajúce roky. Vraj sú už prípady kedy pozastavili pre dohodu vyplácanie rodičovskej otcom. Preto by sme uvítali príspevok niekoho kto má s tým skúsenosť za rok 2019 - ako to presne treba nastaviť, aby nedošlo k pozastaveniu vyplácania. Ďakujeme.

ja_ju
autor
2. sep 2019

@lenka2813 Ak by ste mali chvíľku čas, môžete prosím napísať viac info ohľadom toho aké sú tam obmedzenia a koľko hodín maximálne môže odrobiť ? Vopred Ďakujem za odpoveď.

safira8
11. dec 2019

@ja_ju dobrý deň podarilo sa vam niečo zistiť pripadne zrealizovať ?

kiki30
13. jan 2020

Mali ste niekto pripad že soc.poist po šetrení zistila že otec musí materskú vrátiť? Keďže to bolo na prelome 2018/2019 a o rodičovský príspevok sa dá požiadať max 6mes spatne, či v tomto prípade nerobia na upsvar nejakú výnimku, riešil to niekto?

veronikaszabova
13. jan 2020

@kiki30 RP za to obdobie nevyplatia