Práca popri rodičovskej na 1/2 úväzok a nástup na materskú

lienka263
18. apr 2017

Ahojte zienky idem si k Vam po radu,kedze vsade citam nieco ine....od roku 2013som zamestnana na tpp a dobu neurcitu,z kt.mi plynula MD...momentalne som na RD a zamestnavatel mi ponuka pracu na 1/2 uvazok na inej prac.pozicii. buduci rok,teda 2018planujem druhu matersku..pytam sa,oplati sa mi ist na polovicny uvazok a z coho sa bude ratat druha MD...zo SP neodpisuju nejako,preto pisem sem,kedze to tuna je aj o radach 🙂 dakujem vsetkym ,ktori pomozu mi 🙂!!

katriona1
18. apr 2017

no pokud budes pracovat na stejnou prac. smlouvu, tak se ti MD v roce 2018 vypocita z tohu 1/2 uvazku za rok 2017, coz pro tebe bude maximalne nevyhodne, musela bys na ten 1/2 uvazek uzavrit uplne novou smlouvu, treba dohodu

jankaviel
18. apr 2017

Oplati sa ti ak ti ponukne minimalne taku istu mzdu ako pri celom uvazku. 🙂 Lebo materska sa ti bude pocitat z toho platu aky ti da na tej novej pozicii.
Alebo, to je lepsia situacia, ak ostanes na povodnej pracovnej pozicii, bez toho aby s tebou skoncil pracovny pomer a nadviazal novy pracovny pomer s tym polovicnym uvazkom . Potom budes mat narok na matersku z oboch zamestnani.

majusqa77
18. apr 2017

urcite nemenit povodnu pracovnu zmluvu na nizsi uvazok. ked, tak uzavriet novu zmluvu/dohodu a z povodnej ostat na rd

migrificka
18. apr 2017

Ja som mala dva pomery-jednu dohodu a druhe TPP. Mne sa to pocitalo len z TPP. Je to len moja mienka cize to nemam nijako podlozene ale.... ak ti trva TPP bude sa ti to pocitat z toho lebo 1/2 uvazok je menej. No budes sa musiet odhlasit zo socialky a do dochodkoveho ti pojde odvod len z 1/2 uvazku cize sa ti to neoplati lebo takto ti stat plati z TPP. ;)

lienka263
autor
18. apr 2017

@majusqa77 cize co navrhnut hmm? Zajtra mam debatu so zamestnavatelom....aby mi dal dohodu?

majusqa77
18. apr 2017

@lienka263 skus si este raz precitat, co som ti napisala.......
nesuhlasit so zmenou/dodatkom k povodnej zmluve, trvat na novej zmluve/dohode

lienka263
autor
18. apr 2017

@majusqa77 aha...cize povodnu prac.zmluvu a poziciu co mam nechat tak a neriesit....a uzatvorit teda NOVU na ten polovicny uvazok a inu poziciu? Moze tak byt,ci stale mam chaos v tom?

majusqa77
18. apr 2017

@lienka263 presne tak. povodnu treba nechat tak, nech si z nej na RD... ...Ty mozes mat neobmedzeny pocet subeznych pracovnych pomerov

lienka263
autor
18. apr 2017

@majusqa77 super,dakujem krasne za upresnenie 🙂