Pracovná zmluva počas rodičovskej a následná materská

izabela333
13. sep 2015

Ahojte mamičky, chcela by som Vás poprosiť o pomoc, resp. o konzultáciu v mojej situácii. Niečo som si už študovala, ale potrebujem si to overiť, či tomu chápem správne. Som na rodičovskej dovolenke s 1,5 ročným dieťaťakom a v decembri sa mi narodí druhé dieťa. Predpokladný nástup na opätovnú materskú dovolenku je v 20. 10. 2015. Od júla 2015 som zamestnaná na ďalšiu pracovnú zmluvu (v rámci jedného projektu), ale táto pracovná zmluva skončí v oktobri. Nie som si istá, či mám žiadosť o materskú žiadať aj na základe tejto pracovnej zmluvy (čo si myslím, že áno, nakoľko som riadne prihlásená na SP a ZP a odvádzajú sa odvody), avšak neviem čo s tými dňami, ktoré sa mi prelínajú v októbri - od 20.10.2015 do 31.10.2015. Mám ukončiť tento druhý pracovný pomer skôr? Vtedy nesplním podmienku 3 mesiacov na výšku materskej, čo by mi až tak nevadilo, skôr, aby som niečo nezanedbala a neprišla o materskú úplne. Viete mi niekto prosím poradiť ako postupovať? Ďakujem 🙂

liebling98
13. sep 2015

@izabela333 ak som Ťa pochopila správne, máš ešte aj iný trvalý pracovný pomer? Z toho Ti bude počítané materské. Z tejto pracovnej zmluvy Ti nárok nevzniká, nemáš 270 dní.

izabela333
autor
13. sep 2015

@liebling98 áno, správne...starý pracovný pomer stále trvá 🙂 takže to chápem správne, že si nemusím žiadať ani o materskú, nakoľko nesplním tých 270 dní v novej, však?

liebling98
13. sep 2015

@izabela333 Papier o nástupe na MD od gynekológa odnesieš len do tej práce, kde máš trvalý pracovný pomer.