Pracujúce mamičky popri poberaní rodičovského príspevku od 1.1.2014

raszuz
2. júl 2013

Ahojte mamičky, ktoré poberáte rodičovský príspevok a zároveň pracujete, tak nás ide naša vláda zase raz a znova "potešiť". Práve som pri čítaní správ na internete objavila túto správu http://www.topky.sk/cl/7/1354371/Dalsie-skrty-v...

tecko28
17. júl 2020

@nika2212 nesirte HOAXy a citajte s porozumenim, konkretne : "v čase mimoriadnej situacie, nudzoveho stavu, alebo výnimočného stavu v súvislosti s ochorením COVID-19" ... Mame mimoriadnu situaciu, nudzovy stav alebo vynimocny stav? Logicky chcu setrit, ak by to znovu nastalo. Dufajme, ze k tomu uz nepride

lenuska9999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ofzuza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojeva
22. nov 2021

Dobrý deň, neviem, či je táto diskusia ešte aktívna, ale skúsim sa opýtať. Volala som aj na ,,socialku,, samozrejme, ale odpovedi som sa vlastne dočkala. Som na RD so 16m synom, som stále som zamestnaná, resp. mám zmluvu. Chcem dať syna do jaslí a nastúpiť do práce. Ale do inej práce. Chcem sa spýtať, keď nastúpim do roboty a dám výpoveď v pôvodnom zamestaní a otehotniem budem mať nárok na materskú alebo zas až keď odrobim 270 dni ? Aj keď vlastne budem poberať stále rodičovský až do 3 rokov syna a bol by to kvazy reťazovy porod ?
Snáď je to pochopiteľne, pýtam sa lebo mala som prvý krát problém otehotnieť, chcem ísť pracovať, lenže do pôvodného zamestnania nastúpiť nemôžem mám možnosť ísť pracovať do inej firmy len sa bojím že ako zákon schválnosti otehotniem hneď a nárok na materskú mat nebudem. Ďakujem za odpoved ak nejaká bude

daniela1911
28. jan 2022

@zojeva pred nástupom do nového zamestania, sa “vráť na povodné miesto” vyčerpaj v práci dovolenku, a tým že nastúpiš, zruší sa prerušenie nemocenského poistenia. A celé obdobie RD doteraz. Sa ti započíta do aktívneho nemocnskeho poistenia. A po výpovedi môžeš nastúpiť do novej prace. Pri žiadosti o MD (nepojde už o klasicky reťazovy pôrod), budú kontrolovať 270d nemocného poistenia za posledné dva roky a to budeš mat splnené.

zojeva
29. jan 2022

@daniela1911 ďakujem za odpoveď. nastúpiť však do pôvodnej prace už nemôžem. Dovolenku mi preplatia. Zaujíma ma skôr, že z čoho budú vypočítavať prípadnú MD. Príklad: nastúpim v marci do nového zamestnania, cez leto otehotniem na MD teda nastúpim budúci rok (2023) bude sa vypočítavať z nového zamestnania ? Ďakujem

daniela1911
29. jan 2022

@zojeva tak pokial nastúpiš na MD v roku 2023, a zamestnana budeš od 1.3.2022, tak nárok na dávku by ti vyšiel a VZ bude z novej práce za rok 2022.

vinkel
6. nov 2022

V jednom je to výhoda lebo na rodičovskom stat platí z priemerného platu dôchodok (priemer je cxa 660€) ale keď už žena pracujem počas rodičovského tak stat presne platiť a už sa dôchodok odvádza z príjmu!! Napr ja som robila na dohodu a dostala som hrubú mzdu 400€ A z toho som mala nižší odvod do dôchodkové systému než ten co by my platil stat!!!