Mám nárok na PN počas poberania rodičovského príspevku?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

idem na operáciu.

Mám nárok na PN počas poberania rodičovského príspevku?

Chcem postupovať takto: Zruším rodičovský príspevok, potom sa vrátim do zamestnania v ochrannej lehote, prípadne budem čerpať dovolenku. Následne PN.

Keď budem na PN, tak musím znovu požiadať o rodičovský príspevok?

Alebo stačí počas rodičovského sa vrátiť do zamestnania a v ochrannej lehote ísť na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí, že prerušíte rodičovskú dovolenku, budete čerpať dovolenku. Po jej skončení na druhý deň nastúpite na PN a zároveň sa vrátite naspäť na rodičovskú dovolenku.

Rodičovského príspevku sa to netýka, budete ho naďalej poberať. Súbeh rodičovského príspevku a PN je možný. Popri poberaní RP je môžete pracovať, čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka