Prechod na rodičovský

dominikaakinimod
30. júl 2021

Ahojte nástup na materskú som mala 7.1 takze mi bude končiť a budem prechádzať na rodičovský . Poraďte mi ako dalej postupovať kam zavolat co poslat atd ďakujem krásne 😀

terezia1105
30. júl 2021

@dominikaakinimod treba zájsť na úrad sociálnych vecí a rodiny vypýtať si žiadosť o RP potom odovzdať s ofotenim rodným listom

dominikaakinimod
autor
30. júl 2021

@terezia1105 neda sa to online nejako?

qetka
30. júl 2021

@dominikaakinimod ja som podavala ziadost dnes. Elektronicky. Mam OP s cipom a el. podpisom. Vyplnila som, podpisala a poslala. Ale bola tam moznost, ze ho chcem poslat listinne - cize asi by som ho vytlacila a odoslala postou (ale neviem, ako by som dolozila OP).
Ale twraz v case korony sa snazia vybavit vselico iba postou /mailom.

qetka
30. júl 2021

Žiadosť je možné doručiť:

osobne na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny
poštovou prepravou na korešpondenčnú adresu úradu práce, sociálnych vecí a rodiny
elektronicky - cez www.slovensko.sk – vyžaduje sa kvalifikovaný elektronický podpis
e-mailom na e-mailovú adresu úradu práce, sociálnych vecí a rodiny

miniminka
30. júl 2021

@qetka muž posielal prefoteny OP

evaachesa
30. júl 2021

@dominikaakinimod riešila som to online cca pred rokom...doteraz im to asi neprišlo 😅 po 3 mesiacoch od podania som si uvedomila že mi neprišiel rodičák, tak som im volala...o žiadnej elektronickej žiadosti nevedeli a že to načo som robila elektronicky? Že to nefunguje poriadne a treba písať/volať 🤔💁 tak som bola nakoniec osobne a hneď do týždňa mi prišli peniaze spätne za tie 3 mesiace.