Prechod z materskej na rodičovskú dovolenku omeškaním

zu81
3. mar 2016

Kočky vedeli ste, že o ukončení materskej neposiela soc. poisťovňa rozhodnutie? čakám na ten papier a nechodí. volám dnes do soc. poistovne a tam mi oznámili, že ukončenie neposielajú, že to je na žiadosť a mám príst osobne vystavia mi potvrdenie pre zamestnávateľa aj na úrad práce ked sa chcem prihlásiť. môžem ja doma čakať a nedočkám sa toho papiera. pani mi vraví, že už skoro mesiac mám ukončenú materskú dovolenku. tak teraz kedˇsa prihlásim na úrade po mesiaci na rodičovské tak ten mesiac si musím zdravotnú zaplatiť sama? máte skúsenosti?

gabikab
30. mar 2016

@gapa @huahua tak dievcence....manzelovi som spisala otazky a siel na SP a vysledok (pre ozrejmenie som normalny zamestnanec): zevraj, resp. povedali mu to pri 2 okienkach: na dochodkove poistenie sa nemusim prihlasovat, lebo zevraj to prechadza automaticky. Po narodeni syna som odovzdala Registracny list FO, kde bolo zaskrtnute FO, za ktoru plati stat, typ 3 (mam kopiu) a zaroven Vyhlasenie FO na ucely dochodkoveho poistenia z dovodu riadnej starostlivosti o dieta /to boli papiere, co mi dali vypisat po narodeni syna). Prist mam jedine vetdy, ak by som nahodou cerpala madzi MD a RD dovolenku alebo sla pracovat na dohodu. Dovolenku prenasam po dohode so zamestnavatelom a pracovat na dohodu nejdem. Potvrdenie o poberani materskeho mi vystavia az po skonceni MD....takze ohladom toho dochodkoveho teda nechapem, lebo v 10/2015 splietali cosi ze mam prist a teraz ze nie....uz mi to 3x povedali, az mi je to trapne 🙂 Nechapacka ....kedze som si myslela, ze ten Registracny list, co som vtedy vypisala sa tykal syna (vypisana je len moja hlavicka a datum narodenia syna)....ale mozno nie....neviem, co je ten typ: 3...resp. nechce mi otvorit vysvetlivky pri vypisovani toho tlaciva na webe SP (kedze nam kopiu len prednej strany registracneho listu)....Ak je to teda ono , tak nerozumiem preco mi to uz vtedy dali vypisat....