Predĺžená rodicovská

ico1308
8. júl 2023

Dobrý deň chcela by som sa poradiť.dcera ma 16.8.3roky nezobrali ju do škôlky (spadova skolka z dôvodu plnej kapacity)
Mam 2 možnosti.poziadat o predĺžený z dôvodu neprijatia len to musím nastúpiť do práce čo nechcem keďže dcérka ma aj zdravotné problémy ešte mam 4rocneho stále chorého syna... teraz neviem ci môžem nastúpiť do práce čerpať dovolenku a potom ísť na pnku(ak mi to dovolí zamestnavatel) a poberať ten príspevok pri nezobrali dcérky..
A ak mi to šéf nedovolí ze by som si začala vybavovať predĺžený zo zdravotných dôvodov len tam to dlhšie trvá a ci ho vôbec schvalia
...a teraz dilema ci môžem byť najskôr na tej pnke a popritom si vybavovať ten predĺžený a potom zrušiť ten príspevok ze sa dcérka nedostala do škôlky.aby som vykryla tie dni kým niečo vybavím.som z toho jeleň ďakujem za každú radu ako postupovať.az si sama sebe neurobím zle

1mina
9. júl 2023

@4stanka4 maly ma 3 roky az buduci rok, ja teda neviem kedy sa podava ziadost na urad ? Viem mala by som asi zavolat na urad len tam su take mile tetusky niekedy 🙈Mozem ju podat uz pred dovrsenim 3 rokov napriklad mesiac ? Samozrejme aj ako povybavujem potom papiere, vysetrenia by som mala mat komplet iz v oktobri len neurolog chyba, detska hovorila ze jej potom prinesiem papiere a vypise mi, neviem kolko nato bude treba casu. A do roboty asi zavolam teda 2,3 mesiace vopred, akoze nasej zastupkyni som uz hovorila ale tak oficialne na personalne alebo co.

4stanka4
9. júl 2023

@1mina jasne kľudne aj skôr, ja som dávala 3 mesiace pred (moja bude mať až koncom augusta 3) posudok spracovavala pedi 2 týždnea potom som šla už s komplet všetkými papiermi na UPSVAR.

1mina
9. júl 2023

@4stanka4 wau dakujem neviem preco som bola v tom ze tu ziadost tam mozem odniest max mesiac pred 3 narodeninami. On ma 3 roky az buduci rok a uz v oktobri teoreticky budem mat vsetky potrebne vysetrenia.

4stanka4
9. júl 2023

@1mina ono sa teraz nejak menil ten zákon ze sa môže podať už pred tretími narodeninami 3 mesiace. Na mňa sa tiež dívali divne ale je to v platnosti od 1.5 a zobrali mi to v pohode akurát mi povedali ze ak schvália tak RP sa bude vyplácať až od 09/2023 co mi bolo úplne jasné aj predtým

1mina
9. júl 2023

@4stanka4 ale dava to zmysel ze tu hranicu posunuli, pretoze ked by to clovek dal aj mesiac predtym hotove na urad nemusia to schvalit do 3 narodenin, a v robote co clovek ma oznamit len tak bez papierov, kazdy zas nema rezervu na preklenutie toho casu kym to poschvaluju. Takze super. Dakujem za info tak aj ja si to potom pomaly nachystam a dam dr, aspon ju nemusim telefonom obhanat ci uz to ma vypisane v strese.