Predĺžená rodičovská dovolenka z dôvodu alergie dieťaťa

nela82
9. jan 2013

Niečím podobným som si už prešla pri staršom synovi.No vtedy som ja konkrétne nič neriešila...Syn bol a aj je potravinový alergik+trpel cele 2 roky od narodenia-atopickým ekzémom na tvári ☹
Kvôli ekzému sme absolvovali kopec vyšetrení a neskôr sa potvrdila potravinová alergia.
Ostala som s ním doma na predľženej RD až do jeho 6.rokoch.

No teraz ma zaujíma,kedže momentálne som na RD s mladším synom.Tiež ma od narodenia veľmi suchú pokožku a na nohách menšie ložiská ekzému...Používame telové mlieka z lekárne..Občas to je v celku pekné-no občas dosť škaredé.Má aj iné príznaky a to sú bud zápchy,alebo naopak riedše stolice...
Tiež uvažujem nad tým,či aj mladší syn nebude alergik ☹
Práve dnes som volala na alergologiu kvôli objednaniu...a termín máme až na apríla 😖 😒 Koncom júna bude mať syn 3roky.
Ak by sa potvrdila alergia a mali by sme právo byť na predlženej RD dá sa to aj po dovršení 3 veku dieťaťa??Nemá niekto skúsenosť?

ivanka1980
9. apr 2013

este sa opytam, na rozhodnutie maju 30? Alebo 3 mesiace? Kedy vam prisla odpoved?

nina6112011
3. jún 2013

@stanislavao

Ahoj chcela by som sa spýtať čo všetko a od ktorých doktorov si potrebovala pri vybavovaní predlženej RP. Moja dcéra má atopický ekzém.

stanislavao
3. jún 2013

@nina6112011 mala som spravu od koznej, ze syn ma atopicky ekzem, ze je potrebne mu to niekolko krat denne natierat. potom od pediatricky, ze ma caste infekty HDC a zapchu. na zapchu potrebuje speciapnu stravu, nesmie biele pecivo. a ine papiere som nemala. vraj sa teraz zhorsovalo vybavenie predlzenia, tak neviem, ci nam to tento rok uznaju. ak mate len atopicky, tak neviem, ci na jednu diagnozu vam to daju. treba vyskusat.

nina6112011
3. jún 2013

@stanislavao
ďakujem, vyskúšame uvidíme... :D

mizulienka
5. mar 2019

Ahojte dievčatá, viete mi prosím poradiť? Som na predĺženej rodičovskej s najmladším synom. Od 1.4. Asi nástupim do práce na plný úväzok. Syn chodí do školky na celý deň. Predĺžený rodičovský mam schválený do jeho 6 rokov, čiže ešte asi rok a niečo. Moja otázka je, môžem poberať rodičovský aj chodiť normálne do práce? Ďakujem