Predlžená rodičovská zo zdravotných dôvodov dieťaťa a podnikanie

kiara123
8. júl 2013

Ahojte dievčatá mamičky, v prvom rade budem vďačná každej z Vás , ktorá má dajaké reálne info alebo skúsenosti s podobnou témou. Som matka dvoch detí a poberám momentálne rodičovský príspevok na menšieho syna, vzhľadom na to, že obe deti mám potravinových alergikov a sú veľmi často chorí, navštevujeme alergologiu, imunologiu s oboma chlapcami by som si rada skúsila vybaviť predlžený rodičovský príspevok. V mojom bydlisku nemám žiadnych známych ani rodinných príslušníkov, mojou jedinou pomocou je manžel, ktorý ale pracuje 100 km od nášho bydliska a je veľmi často v práci, no našťastie nie každý deň, no aby som sa konečne dostala k téme. Tak rada by som pracovala doma, popri rodičovskej dovolenke predlženej, lepšie povedané podnikala, no neviem aké sú možnosti podnikania, ak matka ostáva na predlženej rodičovskej zo zdravotných dôvodov dieťaťa. Je to pre mňa jediná možnosť, nakoľko potrebujem byť pri deťoch aby som bola časovo sama sebe pánom, a naviac neviem v akom zamestnaní by Vám dnes tolerovali často choré deti, o ktoré sa okrem maminy a ocina nemá kto postarať. žiadna pomoc babky, svokry, žiadne babky , tetky, opatrovateľku si nemôžeme dovoliť. ďakujem za odpovede

bonaquaba
9. júl 2013

Ak ti schvalia predlzenu rodicovsku,tak mozes kludne podnikat, nik ta v tom nebude obmedzovat,nakolko mozes robit aj poberat rodicovsku,a deti mozes mat kludne v skolke,takze by sa ti lepsie pracovalo,keby si mala o ne postarane do tej 3.

kathy232
3. jan 2014