Predĺženie rodičovského príspevku - zdravotné dôvody

robo6665
13. apr 2021

Chcem sa len opýtať rodicov ktorý v tejto dobe vybavovali predĺženie rodicaku. Aké zdravotné problémy Vám schválili v tomto obdoby?

kacena4
13. apr 2021

@robo6665 vsetky ktore su akceptovatelne, tj. take kedy dieta nemoze absolvovat pobyt v skolke

zojanka
13. apr 2021

@kacena4 nooo to nie je celkom pravda. Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa sa neposudzuje podľa toho či dieťa môže alebo nemôže chodiť do škôlky ale podľa toho či si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Pri niektorých diagnózach lekári nedoporučujú kolektív napr. a napriek tomu sa nejedná o dlh.nepr. zdr.stav a naopak niektoré deti s dlh.nep.zdr.stavom chodia do škôlky.

deti95060810
13. apr 2021

známa dostala rok, lebo syn jej bol často chorý...

kacena4
14. apr 2021

@zojanka ved tak tom to myslela su diagnozy kedy sa da a aj take kedy sa neodporuca je to individualne

alenamihal
14. apr 2021

Ja som vcera odovzdala ziadost na predlzenie,tak som zvedava ,ci mi schvalia...syn ma syndrom periodickej horucky,co je autoimunitne ochorenie..

veronika1290
17. apr 2021

Ahojte , poberám predĺžený rodičovský príspevok na syna zo zdravotných dôvodov, teraz mi ponúkli prácu na dohodu .viete mi poradiť či môžem ísť pracovať na dohodu keď poberám rodičovský ?ďakujem

robo6665
autor
17. apr 2021

@veronika1290 ja som sa na to tiež pýtala a povedali mi že áno ale pre istotu si zavolaj na úrad na potvrdenie

veronika1290
17. apr 2021

@robo6665 skusala som im volať štvrtok ,piatok a vôbec nedvihaju a do pondelka by som im mala dať odpoveď 🙈

zojanka
17. apr 2021

@veronika1290 môžeš kľudne pracovať pokiaľ máš predĺžený zo zdravotných dôvodov

veronika1290
17. apr 2021

@zojanka áno mám zo zdravotných dôvodov.a treba to niekde nahlásiť ?

zojanka
17. apr 2021

@veronika1290 čo sa týka zdravotky a sociálnej to neviem povedať, ale myslím že nie

alenamihal
19. apr 2021

@alenamihal ja som sa pytala aj na urade a aj pravnika a ano,mozes pracovat a je to aj na tebe kolko budes zarabat,len ide o to,aby to dieta bolo zaopatrene ohladom zdravia.

veronika1290
19. apr 2021

@alenamihal áno jasné ,kým budem v práci malý bude s bábkou a budú sa striedať s manželom .a ja budem aj tak v robote len pár hodín .vyskúšam to a uvidíme ako to bude malý zvládať .ďakujem za odpoveď

jucin
14. jún 2021

Dobrý deň chcem sa opýtať,ktorý vybavovali predĺženie rodicaku. Aké zdravotné problémy Vám schválili v tomto obdoby? Myslím také, ktoré nemali nič vážne..či im preložili? ďakujem

szigeti777
23. aug 2021

Ahojte...a ako je to so skolkou?..moze ist dieta na cely den ci len 4 hodiny?.. je k tomu nejaka novela/zakon ktory to potvrdzuje?..lebo ja mam info ze dieta moze ist normalne do skolky,ja mozem normalne pracovat a poberat rodicak..ale riaditelka skolky mi tvrdi ze len na 4 hodiny tam mozem dat dieta..tak ako to je? Dakujem