Predĺženie rodičovskej dovolenky. Čo musím spĺňať?

natalyaas
18. jún 2013

Ahojfe
11.6. Mi konci Md. Muzovi nejaky znami povedal ze mozem si ju predlzit. Ako kde a co musim splnat? Je to vibec aj mozne?

polyana
18. jún 2013

@natalyaas ano dá sa predlžiť. Ak je dieťa zdravé- tak je možnosť zostať doma do 6 rokov ale len na neplatenej. Co znamená,že nebudeš dostavať nič, ale štát bude za teba nadalej platiť zdravotné a sociálne poistenie. Ale dá sa predlžiť aj zo zdravotných dôvodov, vtedy je to platené- ale treba na to mať diagnozy. S tým nemám skúsenosť- lebo som bola len na neplatenej. Ak poriadne pohladáš- tak tu nájdeš viaceré temy na presne tuto otazku.

natalyaas
autor
18. jún 2013

@polyana
Prosim Ta a mam narok na nieco ci absolutne na nic? Rodinne mi ostanu? Ak ostanem dobrovolne doma po skonceni md musim to nahlasit alebo nie?

ematko29
18. jún 2013

@natalyaas ahoj ja som teraz na neplatenej rodičovskej dovolenke.Tak teda musíš sa nahlásiť na zdravotnú poistovnu a na socialnu poistovnu ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov.Viac nepotrebuješ nič

gapa
18. jún 2013

@ematko29
@natalyaas
v sociálke, ak si si po pôrode dala prihlášku, teraz nič neriešiš, len na zdr.poistovnu treba s potvrdením dokedy si poberala RP ísť, príp. vybaviť mailom.
Ale od r.2013 platí, že po dosiahnutí 3rokov, ak už nepoberáš RP si nemôže za teba manžel uplatniť odpočítatelnú položku, ak sa nezaeviduješ na up.

alenah31
18. jún 2013

@natalyaas ak ostaneš na predĺženej RD so zdravým dieťaťom, nahlásiš to na SP A ZP a si doma, ale bez jediného centu a od r. 2013 si ťa manžel nebude môcť uplatniť pri ročnom zúčtovaní. Platená predĺžená RD do 6 roku veu dieťaťa je len ak si doma s dieťaťom,ktoré potrebuje tvoju starostlivosť kvôli zdravotnému stavu a to určuje posudková komisia.

judita73
18. jún 2013

viete mi niekto poradiť, ak mi uznaju predlženu rd zo zdravotnych dovodov, može chodiť dieťa do školky a na cely den, alebo len na 4 hodiny?

polyana
19. jún 2013

@judita73 u nás chodia takéto detičky na celý den do škôlky

gapa
19. jún 2013

@judita73
môže aj na celý

mia18112
19. jún 2013

Na cely den!!!!! ...... citujem zakon : ,, pokial to zdravotný stav dietatu dovoluje,, 🙂

judita73
19. jún 2013

ja len či sa tento rok nejak nezmenilo,a kde najdem ten zakon?dakujem