Predĺžený rodičák - vyplatenie

veronikahuli
11. jún 2022

Prosim vas, ak mi prišlo rozhodnutie o predĺžení rodicaku zo zdravotných dôvodov dátum je 3.6 vyplatený bude uz tento mesiac alebo budúci? 🙂 Ďakujem

luliu
11. jún 2022

@veronikahuli budúci, keďže sa vypláca spätne. Ale dostaneš ešte ten klasický nie? Či kedy ti skončil klasický?

veronikahuli
autor
11. jún 2022

@luliu klasicky som dostala v marci za február 🙂

martinkatinka
11. jún 2022

@veronikahuli pozri to rozhodnutie, od kedy ti schvalili ten predlzeny?

luliu
11. jún 2022

@veronikahuli tak ako píše
@martinkatinka záleží od kedy ti ho schválili. Keď až od júna, vyplatený bude v juli. Keď od marca, tak doplatia za tie mesiace

veronikahuli
autor
11. jún 2022

@luliu a doplatia ho tento mesiac alebo az budúci? Mam dostať za marec, apríl a máj 🙂

schanel85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
schanel85
3. nov 2022

@veronikahuli Môžem sa Vás prosím opýtať,ak príde posudok, že schvaľujú žiadosť pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa, ktorý bol podaný mesiac pred dovŕšením 3 roku veku dieťaťa, pokračuje rodičak na účet automaticky?Lebo som počula,že aj keď schvália, musí sa nanovo podať žiadosť o rodičovský príspevok s komplet všetkými tlacivami ako keď ziadate do 3 rokov.A, že už nechodí hneď rozhodnutie,ale len ten schválený posudok🤷Ako to bolo u Vás, prišlo Vám hneď rozhodnutie po doručení žiadosti alebo len schválenie posudku a ten ste museli spolu s novou žiadosťou o RP zase doručiť na úrad?

tobinko28
7. nov 2022

@schanel85
aj mna by to zaujimalo lebo volala pani ze mam to schvalene aj spatne takze od 14.7 ale ja som nedostala este nic

schanel85
7. nov 2022

@tobinko28 mne povedali na úrade, že keď budem mať posudok mám prísť na úrad.Ak mi ho schvália a bude to ešte pred dovŕšením 3 rokov, možno, že žiadosť nebude treba a prejde mi to plynule, že ona nevidí dôvod.ak by predsa len treba rovno ju tam odovzdám.Nastastie som natrafila na zlaté ženy či na posudkovom či na úrade a Všetko mi vysvetlili, súčasne žiadosť som nemohla podať, keďže posudok ešte nemáme žiadny mi povedali, že nemám o čo žiadať.Ten mi vraj príde o 2 týždne,mi povedal posudkova , že skôr ako malá dovŕši 3 roky, že mesiac čakať nebudem.Takze čakám a keď príde pôjdem na úrad, či už so schváleným alebo zamietnutym.

tobinko28
7. nov 2022

@schanel85 super len mne maly 3 mal uz 14.7 najprv zamietli a teraz schvalili len k nam sa dovolat je zazrak takze cakam kedy zavolaju ci potrebuju alebo nie novu ziadost
mne idu spatne platit od augusta

schanel85
7. nov 2022

@tobinko28 posla mňa Vám treba podať žiadosť o rodičovský príspevok znova,na Vašom mieste si ju vypíšem a idem osobne hneď tam sa opýtať a rovno ju podám.Lebo , keď majú dať peniaze, určite si myslím, že bude treba podať, keď už malá má cez 3 roky

tobinko28
7. nov 2022

@schanel85 podla mna tiez ale pani v telefone ze ona zavola a potom povie ale ze kedy tak to je vo hviezdach😀

schanel85
7. nov 2022

@tobinko28 veď to a budete čakať a čakať 🙈