Predĺžený rodičovský

lala1501
15. feb 2023

Dobry den ,moja dcera sa narodila s agenezou oblicky,zistili mi to uz v 20 tt.S dcerou sme prvy rok pravidelne chodili na kontorly na urologiu kazde 3 mesiace,potom nas presadili na nefrologiu kde teraz ideme chodit raz rocne. Druha oblicka he kompenzacije zvacsena zatial bez problemov.moja dcera ma aj vreden selest kde chodime tiez pol rocne na kontroly ,pri poslednej bol vraj uz uzavrety ale na kontroly chodit budeme nadalej.Na urologii na povedali zevtreba predchadzat zapalom,prechladnutiam, dostatocny pitny režim, pri horucke hned dar vysetrit moč.moja otazka znie.mozem s touto diagnzou poziadat o predlzeny rodicak? DAKUJEM

breznica
15. feb 2023

@lala1501 podaj si na UPSVAR žiadosť spolu s lekarskymi správami a uvidíš či ti priznaju

silceb
15. feb 2023

@lala1501 treba vyskúšať. Za to nedáš nič. Dolozis všetky správy za posledného polroka, ideálne ak by si mala v poslednej veticku, že dieťa ešte dr neodporúča dať do kolektívu a potrebuje individuálny domácu starostlivosť. A uvidíš. S posudzovaním je to ako na hojdačke.

luccija
15. feb 2023

@lala1501 šelest má veľa detí je v podstate neškodný.S obličkami si v pozorovaní...okrem toho býva často chorá?lebo ja som musela priniesť a zdokladovať všetky choroby za posl.2 roky.Vyskusaj, ale ak nemáva doteraz časté zápaly mechúra si myslím viac nie ako áno.

lala1501
autor
15. feb 2023

@luccija chvala bohu zatial chora nebola, dufam to tak aj ostane, ale tak ozaj na to dam aby nenachladla atd..

mogaa
15. feb 2023

samozrejme že žiadosť si podať môžeš....len otázne je, či to aj schvália...môj názor je, že neschváia, nakoľko ak dieťa nemá opakované zápaly a je v sledovaní, zbytočne ho budeš držať doma...veď aj do školy bude musieť chodiť....

lala1501
autor
15. feb 2023

@mogaa ako ja ju chcem dat do skolky,len neviem ako to bude s robotou ak bude chora casto a ja robim na ambulancii nemozem si dovolit chybat nema ma kto zastupit.Tak aby som mohla byt aspon prvy rok doma

mogaa
15. feb 2023

@lala1501 no budeš to riešiť tak ako tisíce iných mamičiek.....striedanie OČR s manželom, rodina, opatrovateľka, babky..vyskúšať môžeš, ale naozaj pochybujem že ti to prejde ak dieťa zjavne nemáva zápaly...nepoviem v prípade, ak by malo dieťa opakovane zápaly obličiek, ale takto....

elmivelmi
15. feb 2023

@lala1501 podla mna ano,pozri na nete najdes zoznam veci ,kvoli ktorym uznaju predlzenie.

elmivelmi
15. feb 2023

@mogaa ona ked jej to schvalia moze dieta dat do skolky.