Predĺžený rodičovský príspevok z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa a práca

domka321
19. feb 2024

Ahojte, je tu niekto, kto poberá "predĺžený" rodičovský príspevok z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa a popri tom je riadne zamestnaný na plný úväzok? Je to možné?

barboraknap
3. mar 2024

@klementinka58 dakujem pekne za odpoved 😉 a prajem vela uspechov 🍀

zuzuliennka1
3. mar 2024

@barboraknap zalezi od diagnozy, pri niektorych je prave psychiater najdolezitejsi

barboraknap
3. mar 2024

@zuzuliennka1 viem ze pri autizme ano, ale pri disfazii neviem ako to je a preto sa pytam aby sme nemuseli podavat odvolanie

zuzuliennka1
3. mar 2024

@barboraknap no nasla som aj tu zopar starsich diskusii kde sa riesi rodicak na dysfaziu a spomina sa tam pedopsychiater. Lekarske spravy zavazia vzdy najviac. Lekari su v tomto pripade pedopsychiater a neurolog.

magg424
3. mar 2024

@radacak ja mam syna s DMO, predlzeny rodicak a pracujem, syn ma skolku. Jeho zdravotny stav si vyzaduje caste rehabilitacie a hospitalizacie, ak by som nepracovala, nemal by za co rehabilitovat . Ked je chory, ako aj deti bez vaznej dg. Som na ocr ja alebo manzel, rovnako ako ked je v nemocke a pod.

domka321
autor
4. mar 2024

@magg424 ďakujem pekne, takúto odpoveď som hľadala 🙏

domka321
autor
4. mar 2024

@barboraknap ahoj, my sme už druhý rok na predĺženom, 2 razy ju už posudzovali, teraz nám predĺžili rovno do 6 rokov až a správy sme mali od krčnej lekárky (ORL) a alergologičky/imunologičky (my chodíme kvôli imunite).

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucina1100
4. mar 2024

@domka321 my mame strašne poškodenie imunity, silný atopicky ložiskový ekzém, ABKM, laktozu, hit, nks správu a mne ho teraz zobrali. Ja až úplne nechápem čo sa stalo, podľa mna ani nečítali správy mam taký pocit. A ešte alergologicka napísala že neodporúča návštevu ms a vypísala dôvody a oni mi ho teraz zobrali? No ja mam dosť asi toľko poviem.

danielahamar
4. mar 2024

@lucina1100 nie, nečítajú tie spravy, ja som sa teraz odvolávala, dieťa nonstop choré každé 2tyzdne a ona napísala, že ma super imunitu, nepotreboval žiadne atb a proste je zdravý. A tiež abkm, podľa mňa tieto deti sú viac choré, keďže čreva trpia

lucina1100
5. mar 2024

@danielahamar áno presne tak ako píšeš.

domka321
autor
5. mar 2024

@lucina1100 určite sa treba odvolať

lucina1100
6. mar 2024

@domka321 áno určite súhlasím