Prerušený rodičovský príspevok a vyplácanie vyššieho RP

zuzkkag83
9. feb 2020

Chcem sa opytat ako to teraz je ked manzel bol na materskej a 26.1.2020 mu skoncila, mam cakat na papier zo sp kde bude ukoncenie jeho materskej a tak mozem znovu poziadat o pokracovanie v rodicovskom prispevku? A neviete budem mat narok na tu novu davku a, odkedy sa vlastne vyplaca ta vyssia. Mala som rezazovy porod a, predtym som bola normalne zamestnana. Dakujem 🙂

evittam
9. feb 2020

@zuzkkag83 Staci ísť na SP a vyžiadať potvrdenie o muzovej MD. Kopiu priložiť k žiadosti o RP. Vsetci maju nárok na novu davku. Schválená je od januára 2020.

suzitok
9. feb 2020

Žiadosť o RP si vypíš od 27.1, dostaneš aj za január

danka56
9. feb 2020

@evittam ahoj a prosím ťa ten papier dajú aj mne, či len manželovi?

kikus985
9. feb 2020

@danka56 dajú ho aj tebe ale potrebuješ jeho OP

sempra
11. feb 2020

@danka56 mne nedali, iba keby mám splnomocnenie, ale pošlú poštou jemu, keď chceš.

dominikahegedusova
31. jan 2022

@zuzkkag83 ahoj zuzka, prosím neviem či správne chapem tvoju situáciu ale momentálne riešim toto a rada by som sa spýtala ako si to mala ty. Poberala som rodičovský prispevok, ale prerusila som ho lebo muž išiel na materskú. Môžem požiadať znovu o vyplácanie rodicaku ak mu skončí materská ? Mam nato narok ? Ďakujem veľmi pekne 🙂

zuzkkag83
autor
31. jan 2022

@dominikahegedusova ano samozrejme ako mu skonci materska poziadate a pokracujete v rodicovsom 🙂