Prídavky na dieťa poberá otec dieťaťa, s ktorým už nežijem

4. máj 2021

Chcem sa spýtať, mám trojročnú dcéru, prídavky na ňu doteraz poberá jej otec s ktorým už niesom dlhšiu dobu, dá sa prídavky “prepísať” na mna ? Potrebujem na to súhlas otca ? A treba ísť kvôli tomu do sociálky ?
Posiela mi smiešne výživné a o dcéru sa zaujíma len minimálne. Nechodí k nemu vôbec ani jej nič nekupuje len sem tam nejakú lacnú blbosť. Čiže na ňu nemá žiadne náklady...

autor
4. máj 2021

Ešte doplním že tie prídavky ma nejako cez firmu, takže či by s tým nebol potom problém

majamat
4. máj 2021

pridavky sa vybavuju na UPSVAR. skus tam. a teda firma s tym nic nema.

marci77
4. máj 2021

iba jeden rodic moze poberat pridavky na dieta (to sa vybavuje na UPSVaR) .....vo vacsine rodin rodinne pridavky pobera matka a danovy bonus otec, lebo matky pocas rodicovskej dovolenky nemaju narok na ten danovy bonus, lebo nemaju prijem do urcitej hranice
podla mna, vsetko je o dohode, treba ist na urad a vypisat papiere ....len aby o tom aj on vedel, potom ho treba informovat
osobnu skusenost nemam, tak viac neporadim, ale urcite si skuste zavolat na UPSVaR ....a tam vam poradia
ano, a firma s tym nic nema

majamat
4. máj 2021

a myslim, ze suhlas nepotrebujes, ved pridavky ma poberat ten, kto sa o dieta stara

qetka
4. máj 2021

mate rozhodnutie sudu o zvwreni dietata?

mattkapd
4. máj 2021

Prídavky nemôže mať cez firmy jedine ze by ste bola myslela daňový bonus

martinkatinka
4. máj 2021

Podla mna si pleties pojmy. Cez firmu moze mat len danovy bonus. Zajdi na UPSVaR a tam "vysvetli" situaciu.

martina1201
4. máj 2021

Nemáš náhodou na mysli daňový bonus? Prídavky sa cez firmu neriešia, tie vypláca upsvar.

tosomja
4. máj 2021

Prídavky som si dala na seba, odkedy som sa odsťahovala. Oznámila som ex, že som bola zmeniť aj číslo účtu aj kto bude poberať. A daňový bonus patrí tiež tomu, kto sa o dieťa stará. Čiže kľudne mu môžeš "seknut" aj s daňovým bonusom...ale ani tebe nebude patriť, keď si na rodičovskej.
Treba ísť na úrad práce , tam poriešiš a ten daňový bonus...neviem kde zrušia.

autor
5. máj 2021

@tosomja aha takže v pohode to zmenili na teba ? Nebolo potrebné ex volať kvôli podpisom alebo tak ?
Nevadí, daňový by som si neskôr prehodila...

prihlassa
5. máj 2021

Prídavky som si na seba prehlásila sama za pomoci upsvar a daňový bonus som bonzla ,že poberá neoprávnene daňovému úradu a oni si to dali do poriadku sami ,nebýval s nami ja som bola na rodičovskom vracal vsetko za mesiace čo s nami nežil v jednej domácnosti .

autor
5. máj 2021

@prihlassa Super ďakujem skúsim teda zavolať tam, no dúfam že mi to niekto zdvihne😏

fidorka7
7. máj 2021

musíš mať súhlas, ak nemáš dieťa zverené, nemámatka prednostné právo. prídavky patria tomu rodičovi, ktorý požiadal o ne, lebo sa tak dohodli. Takže aj na zmenu potrebuješ, aby ste sa dohodli.