Prídavky z Čiech

tinuskamacurka
29. sep 2021

Prpsim vás vybavovali ste niektorá prídavky z ČR? Ešte poberal podporu, ale zachviľu mi konci a musím poberať prídavky z Čiech keďže manžel tam pracuje. To mam ísť, až keď mi skončia tu? Alebo môžem aj skôr

deginko
29. sep 2021

@tinuskamacurka no ja poberám, o prídavky na dieťa z ČR sa žiada každé 3 mesiace,dokladá sa cestné prehlásenie,že nemáš žiadny príjem zo závislej činnosti alebo zo živnosti....v tomto prípade si nie som istá,keď poberas podporu,ale to ti povedia aj na našom úrade práce či máš žiadať už teraz počas poberania podpory alebo až po ukončení

ofzuza
29. sep 2021

tam je dany prijem, ktory nemozes prekrocit. Pocitala si si, ze tam spadas? Alebo myslis rodicak, ked pises o skonceni?

deginko
29. sep 2021

@ofzuza To je jedno aký má ,ak je nezamestnaná,tak ČR je prioritná krajina v ktorej sa žiada o prídavok na dieťa Lebo tam je jeden z rodičov pracujuci a bude oň žiadať pravidelne každé 3 mesiace,ak obaja dokopy prekročia ten príjem a nevyjde im nárok z ČR na prídavok na dieťa,tak im ho zamietnu a s tým zamietnutim potom pôjde u nás na UP práce a tu bude žiadať o dorovnávacia dávku.ide ale o to,že musí byť bez príjmu ...Presto si myslím,že k tie prídavky bude môcť žiadať až po dovrati podpory...ale nie som si tým istá,overila by som si to u nás na UP ako to je s tou podporou

ofzuza
29. sep 2021

@deginko toto ja viem. Len nech pocita s tym., ze v cr su pridavky limitovane prijmom, takze vobec im nemusia vyjst.

deginko
29. sep 2021

@ofzuza jasne jasné,no každopádne musí najskôr žiadať tam a ak nevyjdú požiada zasa u nás dorovnanie