Prídavky z Rakúska

petra7825
21. jan 2023

Mozem sa spytat ak tu niekoho manzel pracuje v Rakusku ako dlho Vam trvalo vybavit rodinne pridavky z Rakuska? Mam tiez otazku ci treba nahlasit nieco na nasej socialnej poistovni a ak Vam to napr. zamietli tak aky bol dovod, co ste museli dokladovat?

mogaa
21. jan 2023

@petra7825 našej SP nemusíš nahlasovať nič keďže ona s rodinnými prídavkami nič nemá

ildiko36
21. jan 2023

@petra7825 a čo ti zamietli?

petra7825
autor
21. jan 2023

@ildiko36 nic zatial prave sme to poslali ale pocula som ze to trva dlho lebo to zvyknu vracat

anne_mary2
22. mar 2023

@petra7825 ahoj my sme podavali ziadost online cez finanzamt, vyplatene / schvalenw teraz v marci. Takze 7 mesiacov.. Nevracali ani nedoplnovali sme nic, vsetko bolo okej. Vypisali sme si to sami, ziadnej firme sme peniaze neplatili nevidim na to dovod, je to 15 min online… 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
A u nas hlasit nemusis nic

petra7825
autor
7. máj 2023

@anne_mary2 nevieme ani jeden po nemecky. Manzel pouziva anglictinu v praci kedze pracuje v medzinarodnej firme. Posielali sme to postou lebo ani netusim ako to spravit online. Rakusaci maju vsetko v nemcine. 🤷‍♀️bola som zufala ked som to vsetko hladala na ich strankach.

anne_mary2
7. máj 2023

@petra7825 no tak ja po nemecky neviem tiez, manzel hej ale ma na haku, avsak pri vacsine otazok je rolovacia lista s moznostami - translator v pohode, a inak su to udaje ako datumy narodeni odkedy ste svoji adresy atd…
Ja len ze tie firmy nevedia co od rozkose pytat, vacsinou % c toho co dostanete - za mna zdieranie , ale jasne viem ze kopa ludi vyuziva a ak to nevadi tak fajn.

Urcite by som pocitala tak 4-6 mesiacov kym pride odozva.
My sme to urobili papierovo, avsak potom ked mal manzel pristup na finanzamt uz tak som skusila aj online ( aj to trvalo pol roka ) ale prislo vyjadrenie

mamina7070
7. máj 2023

ak nepoberas pridavky zo slovenska hlasit nemusis nic a pridavky vyplaca UPSVR u nas nie socialna poistovna

petra7825
autor
14. júl 2023

Prosim mate niekto skusenosti s tymto? Dnes mi konecne prisli a ucet pridavky z Rakuska. Manzel je zamestnany od minuleho roku ale priznali mu iba tento rok podla vypisu. Ale v konecnom dosledkunam vyratali viac lebo nam neodratali Slovenske. Mame to vratit alebo riesit?

petra7825
autor
14. júl 2023

@petra7825 este pridam ze to zle vyratali aj podla veku. Mladsie dieta dovrsilo 10 az teraz ale sumu mu dali za cely tok rovnaku

mamina7070
14. júl 2023

nemali ste poberat slovenske ak si ziadala z rakuska treba slovenske vratit

anne_mary2
15. júl 2023

@mamina7070 jasne ze poberat mozes 🙄🫣. V kazdej ziadosti je kolonka kde sa pytaju ci poberas - a kolko. Treba to tam vypisat a je to.
Ak sa suma meni treba to nahlasit…

anne_mary2
15. júl 2023

@petra7825 pravdepodobne to od vas budu ziadat naspat hej no..
Aj ked sa u nas meni suma pridavkov, treba im to hlasit

petra7825
autor
18. júl 2023

@mamina7070 tak dnes somzistovala na urade prace abolo mi vysvetlene ze tym ze som ja zamestnana na SK a manzel v Rakusku tak mi mali Rakusaci platit iba rozdiel. Chyba nastala na ich strane lebo to ze som zamestnana bolo vydokladovane. Mam kontaktovat ich urady a vratit to im. Tiez mi povedala ze som prva co pocula ze vyplatili viac ako mali. Vacsinou je to naopak

mamina7070
18. júl 2023

@petra7825 hej tiez tak viem ze doplatia rozdiel nie plnu sumu tak hadam sa poriesi vratis a vudu posielat uz dobre

anne_mary2
18. júl 2023

@petra7825 ano kto pobera pridavky tu ( co vacsina ano ) tak to je -60 eur co su u nas. Ale to ze si zdokladovala zamestnanie je fajn ale to im je na prd nie? Treba zdokladovat pridavky na svk - resp uviest ze poberas tu a sumu..

petra7825
autor
19. júl 2023

@anne_mary2 tu sumu sme tam udali na tom papiery. Tak stale tomu nerozumiem.

petra7825
autor
25. júl 2023

@anne_mary2 prosim Vas a ako ich mam kontaktovat a nahlasit ze to nie jespravne. Po nemecky viem malicko, iba po anglicky. Manzel tiez hovori iba po anglicky. Formular nam pomohla vypisat znama ale momentalne je mimo takze nam nevie pomoct. Je nejaky urad kde sa da ist osobne?

veronika_liska
12. okt 2023

@anne_mary2 ahoj prosim ta kde sa to da aj online vybavit dakujem