Prídavok na dieťa a jeho spätné vyplácanie

zuzmag
19. mar 2012

ahojte mate niekto skusenosti z vyplatením pridavku na dieťa za posledne dva roky???? Mam dve deti a minulý týžden som prišla nato že dostavam pridavok iba na jedno dieťa.Takže dnes som si to overila na socialke tak mi povedali že pri narodení dieťaťa som si nepožiadala o ten prídavok čo som si nie veľmi istá určite som tie papiere vypisovala a odovzdala im ich.Ale ako by som im to dokazala ked kopiu ani nič podobne nemám.Kedže syn už bude mať skoro dva roky a ja som ten pridavok nedostala od jeho narodenia ano určite mám aj ja vinu lebo som to doteraz niejak neriešila a neprepočitavala to keďže mi to chodilo na učet spolu s rodič.príspevkom.Horšie na tom je že mi to môžu vyplatiť len 6 mes.dozadu a zvyšných 17 mes.mi prepadnu.Hoci je to smiešnych 22,54 e ale aj to su peniaze.Ak by sa to stalo nejakej romke tak určite jej daju vedieť aby si to prišla vybaviť 😒 viac nemam slov.........som z toho hotova..... ☹

liz_lemon
19. mar 2012

@zuzmag nechapem, ako si si nemohla nevsimnut, ze ti to nevyplacaju...ved hadam vies kolko je rodicovsky a kolko pridavok na deti, to je velmi lahka matematika

gabika7706
19. mar 2012

@liz_lemon
@zuzmag kamoska nedavno "zistila", ze nedostava detske pridavky na syna (v juni bude mat 6 rokov) ... pobavilo ma to, co ine sa da k tomu povedat. Do buducnosti snad len mala rada, zasadne, zo vsetkeho, co odovzdavam na urad, mam doma kopiu bud s podacim listkom z posty alebo potvrdenu z konkretneho uradu...

liz_lemon
19. mar 2012

@gabika7706 a ked si uz nieco podavam, a potom to nechodi, v prvom rade si to vsimnem, lebo na to asi cakam 🙂
a mozno maju niektori ludia tolko penazi, ze si proste tieto "drobne" ani nevsimnu 🙂

gabika7706
19. mar 2012

@liz_lemon tak veru 🙂