Príplatok k rodinným

1. nov 2022

Zdravím mamičky prosím vás chcem sa spýtať kto nepobera daňový bonus na dieťa mam nárok na príplatok k rodinným prídavkom na dieťa?Som slobodna matka beriem rodičovský príspevok tak prichádzam o daňový bonus na druhé dieťa priateľ nemá nárok na daňový bonus na moje dieťa keďže sme neni zobraty. Mate s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

panelacikova
1. nov 2022

o daňový bonus neprichádzaš preto, že berieš rodičovský príspevok, ale preto, že nepracuješ. daňový bonus prináleží pracujúcim ľuďom. zamestnaj sa a budeš mať daňový bonus aj ty. ďalšia vec, ak je dieťa partnerovo a zároveň žijete v rovnakej domácnosti, on si o daňový bonus na dieťa môže požiadať. neviem, kto vám dáva takéto divné informácie.... ak dieťa nie je partnerovo, tak jedine tak, že sa zamestnáš.

doriiis
1. nov 2022

Manželstvo nemá s daňovým bonusom nič spoločné...priateľovi stačí rodný list dieťaťa a môže požiadať o DB

andreakotesova
1. nov 2022

@doriiis dieťa asi nie je jeho. Tam by bol potrebný sobáš, aby mal narok na DB na "cudzie" dieťa.

doriiis
1. nov 2022

@andreakotesova ...v nároku na DB sa uvádza iba podmienka,že musíš žiť s dieťaťom v jednej domacnosti

andreakotesova
1. nov 2022

Máš pravdu. Pri OČR musia byť zobrati, som si to pomýlila.
@doriiis

veronikaszabova
2. nov 2022

@doriiis ak dieta nie je jeho, museli by byt manzelia, aby on mohol poberat danovy bonus na toto dieta.

jarkam84
2. nov 2022

Nie, nemáš nárok na príplatok, musela by si byť ID, a nie len to, pekne to máš rozpísané na stránke UPSVaR

doriiis
2. nov 2022
veronikaszabova
2. nov 2022

@doriiis ved si skopirovala to, co som ti aj ja napisala

autor
3. nov 2022

@panelacikova precitaj si ešte raz príspevok nemôžem sa zamestnať keď som na materskej ja som inak zamestnaná

panelacikova
4. nov 2022

K tomu nemám viac čo dodať

doriiis
4. nov 2022

Keď si na rodičovskej...pracovať mozes